Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Školní rok na 57 středních školách v kraji zahájen

03.09.2013
Školní rok na 57 středních školách v kraji zahájen

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

První zvonění nového školního roku vyslechl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) ve Střední průmyslové škole stavební (SPŠS) Pardubice. Náměstkyně hejtmana Jana Pernicová zahájila nový školní rok v Základní škole Riegrova Svitavy a zúčastnila se i slavnostního otevření učebny fyzicky Gymnázia Aloise Jiráska v Litomyšli.

Absolventi stavební průmyslovky nemají problém s uplatněním

„Tuto školu na okraji Pardubic jsem si pro svou návštěvu vybral záměrně, protože nabízí pro uplatnění na trhu práce velmi zajímavé technické obory. Pardubický kraj ve stavební průmyslovce stipendijně podporuje obory tesař a zedník a mám radost, že pro absolventy není problém najít práci,“ konstatoval hejtman. „S potěšením jsem zjistil, že řada žáků trávila prázdniny praxí na stavbách. Sepjetí s praxí je skutečně jednou ze silných stránek školy,“ kvitoval aktivitu žáků Netolický.

Hejtman zahájil výuku ve 4. ročníku maturitního oboru pozemní stavitelství a zavzpomínal přitom i na svá studentská léta: „Vstoupili jste do závěrečného ročníku střední školy, který sice uteče nejrychleji, ale zato je organizačně nejvíce náročný. A nemám na mysli pouze stužkovací večírek nebo maturitní ples. Přeji vám proto, aby se vám především podařilo se dobře připravit na maturitní zkoušky.“ Hejtman nezapomněl ani na vyučující, kterým popřál do nového školního roku hlavně pevné nervy. Poté si prošel prostory celé SPŠS a seznámil se s praktickou částí výuky včetně výrobků žáků.

„Možnost dobrého uplatnění na trhu práce je společně s prostupností oborů vzdělání silnou stránkou naší školy. Každý náš učeň, který si chce najít místo a chce pracovat, si práci najde,“ vysvětlila ředitelka školy Renata Petružálková. SPŠS nabízí vzdělávání v maturitních a učebních oborech stavebnictví, zedník, truhlář, malíř a lakýrník, instalatér, umělecký kovář a zámečník, pasíř, tesař, stavební provoz.

Nový školní rok – nová učebna fyziky i nová kotelna v Litomyšli

Náměstkyně hejtmana pro školství, kulturu a památkovou péči Jana Pernicová ČSSD) zavítala první školní den do Gymnázia Aloise Jiráska v Litomyšli. Spolu s ředitelkou školy Ivanou Hynkovou, starostou a místostarostou Litomyšle Michalem Kortyšem a Radomilem Kašparem slavnostně otevřeli nově zrekonstruovanou učebnu fyziky, která bude sloužit především fyzikálnímu kroužku. Jeho členové se opakovaně umisťují na prvních příčkách nejrůznějších odborných soutěží, včetně celosvětových kol soutěže AMAVET.

„Vážím si toho, že litomyšlské gymnázium připravuje žáky ke studiu technických oborů. Zaměstnavatelé si často stěžují, že v Pardubickém kraji je takových gymnázií velmi málo. A to vaše rozhodně patří k těm nejúspěšnějším v regionu,“ pochválila výsledky školy Jana Pernicová. „Je vidět, že učebna je ve správných rukou. Žáci nám ukázali, že si s fyzikou výborně rozumějí. V dnešní době je to skoro vzácnost,“ komentovala náměstkyně několik divácky atraktivních fyzikálních pokusů, které přítomným předvedli studenti gymnázia. Ředitelka gymnázia Ivana Hynková pak zavedla návštěvu do nově zrekonstruované kotelny, na kterou přispěl Pardubický kraj ze svého rozpočtu více než třemi miliony korun.

Nadšení prvňáčků ve Svitavách

Jana Pernicová také zahájila nový školní rok v Základní škole Riegrova ve Svitavách. „Lidé si myslí, že politici se jezdí do škol jen prezentovat. Já jsem se přijela podívat na děti, které se ještě do školy těší. Radost ve vašich tvářích je opravdová a já vám přeji, aby vám nadšení ve škole co nejdéle vydrželo,“ promluvila Jana Pernicová k prvňáčkům. Náměstkyně hejtmana si v základní škole prohlédla nové učebny technických předmětů, které byly vybudovány za peníze z evropských fondů, a také učebnu vaření, kterou si škola financovala sama. „Rekonstrukce suterénních prostor se nadmíru povedla. Líbí se mi především rozdělení technických učeben proskleným průhledem. V takových učebnách se musí dobře pracovat žákům i jejich učitelům,“ komentovala místnosti vybavené nářadím, svěráky a dalšími technickými stroji náměstkyně.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace