Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Budova vysokomýtského gymnázia se po opravě, kterou řeší Pardubický kraj, stane chloubou města

25.11.2018
Budova vysokomýtského gymnázia se po opravě, kterou řeší Pardubický kraj, stane chloubou města

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Gymnázium Vysoké Mýto

Radní Pardubického kraje na svém zasedání minulý týden rozhodli o výběru dodavatele v rámci projektu na realizaci úspor energie na Gymnáziu Vysoké Mýto. Památkové chráněný objekt chtěl kraj nechat zateplit již v minulosti, ale právě kvůli statutu památky nebylo možné tato opatření v rámci dotačních titulů realizovat, což již nyní neplatí a kraj se tak rozhodl do této budovy investovat necelých 30 milionů korun.

„Stav objektu vysokomýtského gymnázia vyžaduje investici, což jsme si uvědomovali již v minulosti, avšak čekali jsme na vhodné dotační příležitosti. Bohužel však nebylo možné na realizace úsporných energetických opatření čerpat evropské prostředky v rámci Operačního programu Životní prostředí. To nyní lze, a proto jsme k tomuto kroku přistoupili,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Vzhledem k památkové ochraně nedochází ke klasickému zateplení fasády, ale pouze k repasi všech dveří, oken, zateplení podlahy, stěn v půdním prostoru a stropu. Fasáda školy však i bez zateplení dostane nový nátěr, a tak jsem přesvědčený, že se budova školy stane chloubou celého města,“ doplnil hejtman Netolický s tím, že díky těmto opatřením bude škola šetřit provozní prostředky, což je jednoznačným cílem kraje v rámci všech obdobných projektů tohoto typu.

Kraj oslovil osm dodavatelů

Výběr dodavatele a zahájení investice si pochvaluje 1. náměstek hejtmana Roman Línek. „Bohužel vzhledem k situaci na stavebním trhu se nám stává, že se i do relativně jednoduchých investičních akcí zájemci nehlásí, jelikož mají vyčerpané své stavební kapacity. V tomto případě jsme kromě uveřejnění výzvy na profilu zadavatele oslovili adresně osm dodavatelů. Do samotné soutěže se pak přihlásili tři společnosti, jejichž nabídky se pohybovali od 29,7 do 30,7 milionu korun,“ uvedl 1. náměstek hejtmana zodpovědný za investice Roman Línek. „Jsem tak velmi rád, že se nám podařilo dodavatele najít a zajistit tak pro vysokomýtské gymnázium další velmi důležitou investici,“ dodal Línek.

Tento projekt však není jediným, kdy kraj investuje do vysokomýtského gymnázia. „Připravujeme projekt na úpravu laboratoří, dílen a prezentační místnosti, v rámci kterého pořídíme nábytek, ale také pomůcky, jako je vrtačka, tavná pistole, svěrák, siloměr, ampérmetr, voltmetr a další přístroje pro laboratoře a dílny. Celý projekt, který je spolufinancovaný z Integrovaného regionálního operačního programu vyjde na 6,7 milionu korun,“ řekl krajský radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.

Komerční sdělení

Vložil: Markéta Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace