Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Konzum organizuje veřejnou sbírku pro neziskovky

30.07.2013
Konzum organizuje veřejnou sbírku pro neziskovky

Autor: archiv

Popisek: Konzum pomáhá občanskému sdružení Canisterapie

Obchodní družstvo Konzum z Ústí nad Orlicí připravilo ve spolupráci s neziskovými organizacemi veřejnou sbírku, kde budou moci obyvatelé regionu přispět na konkrétní sociální projekty.

Grantový program Společně za úsměv tak doplní ještě veřejná sbírka, do které se mohou zapojit všichni obyvatelé regionu.  

"Obchodní družstvo Konzum patří mezi velmi aktivní společensky odpovědné firmy v Pardubickém kraji. Velmi si vážím osvíceného přístupu vedení společnosti, které dlouhodobě podporuje aktivity neziskových organizací. Vedle významného zapojení se do krajských burz filantropie přichází letos s výjimečným projektem dárcovských kuponů. Pevně věřím, že tato jedinečná forma osloví veřejnost a díky ní budou podpořeny prospěšné projekty. Kéž by takový přístup mělo více firem," říká radní Pardubického kraje pro sociální věci a neziskový sektor Pavel Šotola.

Grantový program Společně za úsměv, který rozdělil neziskovým organizacím v regionu přes dva miliony korun, organizuje společnost Konzum již od roku 2001. V letošním roce chce Konzum společně s neziskovými organizacemi do dárcovství více zapojit i jednotlivé obyvatele regionu.  Ti budou moci nově v prodejnách Konzumu speciálními dárcovskými kupony podpořit vybraných 30 projektů ze sociální oblasti.   

 Příspěvek pomocí dárcovského kuponu

 „Vlastní pomoc neziskovým organizacím bude velice jednoduchá,“ vysvětluje ředitel Konzumu Miloslav Hlavsa. „Zákazníci si budou moci ze speciálních letáků vystřihnout Dárcovský kupon vybrané neziskové organizace, který společně s částkou 30 korun složí na pokladně některé z prodejen. Tím finančně přispějí na konkrétní sociální projekt v našem regionu. Zároveň tak spolurozhodnou o rozdělení částky 100 000 korun, kterou na podporu neziskovek věnuje Konzum. Chtěli bychom tím zahájit takovou malou revoluci v oblasti osobního dárcovství v našem regionu,“ upřesňuje Miloslav Hlavsa.   

Obchodní družstvo Konzum vzniklo v roce 1898 a patří tak k nejstarším obchodním subjektům v rámci České republiky.  S více jak sedmy sty zaměstnanci patří k významným zaměstnavatelům v regionu. K dnešnímu dni poskytuje služby v 98 prodejnách. Svým obratem se řadí na druhé místo v rámci skupiny COOP v České republice. Pardubické novinky o tom informovala Kateřina Procházková z oddělení komunikace Pardubického kraje.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace