Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

NPÚ zve na zajímavé akce na památkách Pardubického kraje

26.07.2013
NPÚ zve na zajímavé akce na památkách Pardubického kraje

Autor: archiv

Popisek: Státní hrad Kunětická hora

Národní památkový ústav zve na zajímavé akce o víkendech v červenci na hradech a zámcích ve správě NPÚ, ÚPS na Sychrově v kraji Pardubickém. Například prodloužená otevírací doba je na Litomyšli.

NPÚ zve na vybrané akce o víkendu 27.-28. července 2013 na hradech a zámcích v Pardubickém kraji. Zároveň připomíná, že od 1.května běží Věrnostní program NPÚ 5+1, kdy návštěvník má možnost sbírat razítka z objektů do papírového pasu, a na šestý objekt dle svého výběru má vstup zdarma, navíc se pas může dát ke slosování o zážitkové ceny. Pardubické novinky o tom informoval Národní památkový ústav.
    
Hrad Kunětická hora zve o víkendu 26. - 27.července na Hudební festival „České hrady.CZ“ - za účasti předních interpretů české a slovenské hudební scény . Další akcí probíhající na hradě jsou Oživlé památky na téma: „Zločiny na hradech a  zámcích“ –  „Veselá výstava o neveselém umění stavitelském“ – výstava, která  humornou formou karikatur mapuje proměny nejbližšího okolí národní kulturní památky. Výstava se věnuje nevhodným architektonickým zásahům (novostavbám) v blízkém okolí hradu Kunětická hora a také upozorňuje na  nevhodné zásahy na památkách obecně, vč. problémů vyplývajících z jejich neúdržby.  Je však i obecným stručným návodem, jak být ve stavebním počínání ohleduplný ke svému okolí. „Právo útrpné“ je jedna z expozic na hradu Kunětická hora seznámí návštěvníky s historií tohoto mýty a legendami opředeného práva. Ve spolupráci s naším předním odborníkem  PhDr. Jindřichem Franckem je ukazován skutečný stav věci - vývoj práva a právních nástrojů na našem území od středověku do 18. století. Součástí expozice ukázky používaných nástrojů.

Hrad Litice zve o víkendu 27. – 28.července na Četnická pátrací stanice Pardubice - ukázky práce četnictva, policie a armády. Začátek akce v 9.00 hodin.

SZ Litomyšl láká až do 30.září na Fotografickou soutěž „Zámkem spolu“. Fotografická soutěž o svatební obřad na zámku jako hlavní cenu. Pro všechny návštěvníky, kteří nemají k návštěvě mnoho času, ale je jim líto litomyšlský zámek jen minout, nebo pro rodiny s menšími dětmi, připravila v červenci 2013 správa zámku v Litomyšli speciální zkrácené prohlídky „Letní pozastavení“. Začínají po celý červenec od úterý do pátku vždy ve 12, ve 14 a v 16 hodin
- červenec – otevírací doba zámku (vyjma pondělí): 10.00 – 18.00 hodin, poslední prohlídka od 17.00 hodin.

Zámek Slatiňany zve 26.července ve 21.00 hodin na Kastelánské nokturno - Večerní procházka zámkem v doprovodu kastelána. Dozvíte se zajímavé informace o stavebním, technickém a uměleckohistorickém vývoji zámku, seznámíte se s životními příběhy knížat z Auerspergu a jejich působením ve Slatiňanech a okolí. Uslyšíte, jaký byl osud původního zámeckého vybavení po roce 1945 a zjistíte, jaké jsou plány pro využití zámeckého areálu do budoucna.  To vše a mnohem více v doprovodu osoby nejpovolanější, kastelána Ing. Jaroslava Bušty. Kromě běžných prohlídek také prohlídky s žokejkou Latou v rámci projektu Otevřte 13.komnatu.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

 

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace