Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Urgentní příjem v Pardubicích získává konkrétní obrysy. Podívat se a zkontrolovat práce přijel i hejtman Netolický

12.08.2018
Urgentní příjem v Pardubicích získává konkrétní obrysy. Podívat se a zkontrolovat práce přijel i hejtman Netolický

Autor: Facebook

Popisek: Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

Stavba centrálních urgentních příjmů (CUP) v Pardubicích a Ústí nad Orlicí je jednoznačnou zdravotnickou prioritou současné krajské samosprávy. Pro hladký průběh příprav obou staveb dochází pravidelně k pracovním schůzkám mezi lékaři, vedením nemocnic a představiteli kraje. Poslední z nich se za účasti hejtmana Martina Netolického, generálního ředitele společnosti Nemocnice Pardubického kraje, a. s., Tomáš Gottvalda, ředitelky Pardubické a Chrudimské nemocnice Štěpánky Fraňkové a primáře Chirurgického oddělení Pardubické nemocnice Lukáše Sákry uskutečnila koncem minulého týdne.

CUP v Pardubicích by měl vzniknout v prostoru, který je dnes vymezen budovami č. 1 (bývalá budova dětské chirurgie a urologie) a č. 15 (budovou informací a jídelny). Postupně se chystá demolice všech těchto objektů. V letošním roce by měla k zemi padnout právě jedna z nejstarších budov v nemocnici, a to právě budova č. 1. 

Akutní péče chirurgická, interní a neurologická

„Nový sedmipodlažní objekt má do budoucna v rámci vysokoprahového příjmu centralizovat urgentní akutní péči nejen chirurgickou, ale také interní a neurologickou. V objektu by dále měla vzniknout nová centrální sterilizace, jedenáct operačních sálů, oddělení ARO, JIP a standardní oddělení chirurgických oborů,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Je nezbytné, abychom v průběhu příprav otevřeně komunikovali jak s lékaři, tak vedením nemocnice. Proto jsme nyní debatovali o posledních dispozičních změnách v jednom z nejdůležitějších pater, a to v patře, které je určeno operačním sálům, dospávacímu pokoji a jednodenní chirurgii,“ řekl hejtman.

Plán

Jeden z největších investičních záměrů v areálu Pardubické nemocnice by měl být zahájen v roce 2020. Budova CUP v Pardubicích je pro Nemocnice Pardubického kraje, a. s., jedním klíčových projektů, a to i proto, že umožní mimo jiné další rozvoj celého areálu. „Do uvolněné budovy chirurgie by se poté postupně měla přemístit interna a neurologické oddělení, mělo by být rekonstruováno geriatrické a rehabilitační oddělení. Plány máme opravdu velké,“ říká Štěpánka Fraňková, ředitelka Pardubické a Chrudimské nemocnice.

Spádová oblast, kterou specializovaná péče poskytovaná Pardubickou nemocnicí obsáhne, zahrnuje přes půl milionu obyvatel. „Moderní budova centrálního urgentního příjmu umožní poskytovat zdravotnickou péči odpovídající 21. století. Centralizace oborů zefektivní práci, nabídne lepší zázemí jak pro lékaře a zdravotnický personál, tak pro pacienty a jejich doprovod, a především posune zdravotnictví v oblasti na úroveň špičkových zařízení v republice,“ dodává Tomáš Gottvald, generální ředitel a předseda představenstva Nemocnice Pardubického kraje, a. s.

Komerční sdělení

Vložil: Markéta Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace