Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Ledy se pohnuly. Lékaři se konečně dočkají elektronické komunikace, která přinese prospěch pacientům

02.01.2018
Ledy se pohnuly. Lékaři se konečně dočkají elektronické komunikace, která přinese prospěch pacientům

Autor: pardubickykraj.cz

Popisek: Elektronická komunikace usnadní práci lékařům

Pardubický kraj se ve svých zdravotnických zařízeních chystá uvést do provozu elektronickou dokumentaci a její sdílení mezi zdravotníky. Nezapomnělo se ani na modernizaci sdílení obrazové dokumentace z rentgenu, ultrazvuku a CT. To vše by mělo především usnadnit práci zdravotníkům a zlepšit jejich vzájemnou komunikaci ve prospěch pacienta.

Když se řekne eHealth, většina lidí u nás si vybaví kontroverzní projekt IZIP, jehož myšlenka sice byla dobrá, ale její pokus o zavedení skončil tak, jak skončil. Kraje si musí pomoct samy. Pardubická radnice připravila a chystá se zprovoznit tři projekty takzvané eHealth, tedy elektronického zdravotnictví. “Jejich celková hodnota činí zhruba 45 milionů korun a kraj na ně získá velkou část financí z Integrovaného regionálního operačního programu,“ prozradil radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr. Současně uvedl, že „vedle těchto dílčích eHealth projektů kraje pak akciová společnost Nemocnice Pardubického kraje souběžně připravuje novou podobu jednotného nemocničního informačního systému, tzv. NIS.“

Řešení i nedostatku personálu

„Naším zájmem je, abychom co nejvíce ulehčili práci zdravotnickému personálu. Informační systémy by měly být hlavně čitelnější a univerzálnější. Doktor z jedné nemocnice se tak například bude moci jednoduše podívat na zdravotní dokumentaci pacienta, který byl ošetřen v jiné nemocnici,“ vysvětlil Ladislav Valtr a dodal: „Věřím, že větší efektivita práce, kterou přinesou projekty eHealth napomohou také řešit problém nedostatku personálu ve zdravotnictví.“ V rámci elektronizace zdravotnické dokumentace kraj pořídí také potřebné hardwarové i softwarové vybavení.

Do roka a do dne...

Výměna a sdílení informací o zdravotní péči mezi poskytovateli zdravotnických služeb v kraji by měla přispět ke snížení nákladů, zvýšení efektivity a kvality poskytnuté péče a snížení rizika negativních dopadů na životy a zdraví pacientů. „Všechny tři krajské projekty by měly být realizovány postupně v průběhu třinácti měsíců. Implementace (uvedení do provozu) hlavního informačního systému zajišťovaného přímo NPK bude samozřejmě náročnější,“ dodal radní Valtr. Tedy potrvá déle.

Komerční sdělení 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Jana Maisnerová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace