Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Spolek Pardubicko – Perníkové srdce Čech má za sebou první půlrok, zatím vytvořilo logo a web

30.12.2017
Spolek Pardubicko – Perníkové srdce Čech má za sebou první půlrok, zatím vytvořilo logo a web

Autor: Facebook

Popisek: Na Pardubicku je toho spoustu k vidění, třeba zámek v Cholticích

Je tomu více než rok, kdy se o vzniku oblastní organizace cestovního ruchu začalo mluvit. Dnes, spolek Pardubicko – Perníkové srdce Čech bilancuje a hodnotí první půl rok svého fungování. „Spolek Pardubicko vznikl 1. července 2017. Času, kterého jsme mohli využít, nebylo skutečně mnoho. I přesto si troufám říci, že se nám během tak krátké doby podařilo splnit všechny hlavní úkoly, které si Spolek pro první měsíce fungování předsevzal“, říká ředitelka Spolku Petra Pacholíková.

Dále dodává: „Jedním z hlavních cílů bylo vytvoření nové image oblasti, která je reprezentována novým logem s motivem srdce. Podařilo se nám vydat propagační materiály se zaměřením na hlavní cílové skupiny a také spustit zcela nový a uživatelsky příjemný web www.TOPardubicko.cz“.

Město Pardubice a místní akční skupiny

Za iniciací Spolku stálo od počátku město Pardubice spolu s místními akčními skupinami, které v oblasti Pardubicko působí řadu let. „Spolek se díky svému vzniku stal jasně definovaným partnerem. Za jeho hlavní poslání považuji zejména podporu propagace hlavních atraktivit a akcí v oblasti, informační servis směrem k aktérům cestovního ruchu, a hlavně jejich síťování. Je vidět, že tento projekt má smysl. To dokazuje i velký zájem o členství ve Spolku,“ shrnuje dosavadní práci Spolku Jakub Rychtecký, náměstek primátora pro kulturu a cestovní ruch.

Jako důležitou vnímají spolupráci také zástupci místních akčních skupin, coby další zakladatelé Spolku. „Turistická oblast Pardubicko – Perníkové srdce Čech je projektem inovativním, kde se provázala spolupráce čtyř místních akčních skupin z okolí Pardubic a města Pardubice. Tato spolupráce je pro všechny partnery nová a čerstvá na hodnocení. Naším přáním však je, aby bylo naše partnerství rozvíjeno ke spokojenosti našeho území“, říká Josef Blažek, předseda MAS Regionu Železné hory, jeden ze zakladatelů Spolku.

Vlající koňská hříva a sladká vůně medu se skořicí

„Vlající koňská hříva a sladká vůně medu se skořicí charakterizují tuto nejúrodnější část Polabí. Pardubicko je oblast velice rozmanitá a má co nabídnout milovníkům přírody, historie i sportu. Je to kraj prosluněných luk a vznešených listnatých parků, důstojných řek a malebných rybníků s břehy plnými kvítí a ptačího zpěvu,“ stojí na nových webových stránkách, propagujících tento region, které jsou ve 4 světových jazycích.

Není to nádhera? (Zámek v Cholticích v pozadí)

„Do budoucna se chceme zaměřit na propagaci značky oblasti a posilovat partnerské vazby, postavené na vzájemné důvěře a chuti spolupracovat. Naším cílem je udržovat stabilní, spokojenou základnu členů a partnerů, kteří budou práci Spolku vnímat jako přínos pro sebe i celou oblast.“, uzavírá ředitelka Spolku Petra Pacholíková.

Infocentrum je na konci roku dočasně uzavřeno

Turistické informační centrum Pardubice, které se nachází vedle Zelené brány na náměstí Republiky, bude od Štědrého dne, tedy 24. prosince 2017, až do 2. ledna 2018 dočasně uzavřeno. „Od 24. do 26. prosince to bude z důvodu vánočních svátků. Od 27. prosince do 2. ledna nebude přístupné z technických důvodů," uvedla Andrea Pavlíková pověřená řízením Kulturního centra, pod které infocentrum spadá do konce roku 2017. Poté Kulturní centrum Pardubice zanikne.

Turistické informační centrum Pardubice bude od začátku roku 2018 součástí nové, menší, stejnojmenné příspěvkové organizace. Ta se bude skládat z Turistického informačního centra, střediska Europe Direct, Zelené brány a výstavního prostoru Mázhaus. „Tato organizace se bude zabývat především informační činností v oblasti kultury, sportu a cestovního ruchu ve městě a okolí," vysvětlil náměstek pardubického primátora Jakub Rychtecký. „Omlouváme se za případné komplikace spojené s dočasným uzavřením informačního centra a děkujeme za pochopení," dodala Andrea Pavlíková.

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace