Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Spolek Pardubicko – Perníkové srdce Čech má za sebou první půlrok, zatím vytvořilo logo a web

30.12.2017
Spolek Pardubicko – Perníkové srdce Čech má za sebou první půlrok, zatím vytvořilo logo a web

Foto: Facebook

Popisek: Na Pardubicku je toho spoustu k vidění, třeba zámek v Cholticích

Je tomu více než rok, kdy se o vzniku oblastní organizace cestovního ruchu začalo mluvit. Dnes, spolek Pardubicko – Perníkové srdce Čech bilancuje a hodnotí první půl rok svého fungování. „Spolek Pardubicko vznikl 1. července 2017. Času, kterého jsme mohli využít, nebylo skutečně mnoho. I přesto si troufám říci, že se nám během tak krátké doby podařilo splnit všechny hlavní úkoly, které si Spolek pro první měsíce fungování předsevzal“, říká ředitelka Spolku Petra Pacholíková.

Dále dodává: „Jedním z hlavních cílů bylo vytvoření nové image oblasti, která je reprezentována novým logem s motivem srdce. Podařilo se nám vydat propagační materiály se zaměřením na hlavní cílové skupiny a také spustit zcela nový a uživatelsky příjemný web www.TOPardubicko.cz“.

Město Pardubice a místní akční skupiny

Za iniciací Spolku stálo od počátku město Pardubice spolu s místními akčními skupinami, které v oblasti Pardubicko působí řadu let. „Spolek se díky svému vzniku stal jasně definovaným partnerem. Za jeho hlavní poslání považuji zejména podporu propagace hlavních atraktivit a akcí v oblasti, informační servis směrem k aktérům cestovního ruchu, a hlavně jejich síťování. Je vidět, že tento projekt má smysl. To dokazuje i velký zájem o členství ve Spolku,“ shrnuje dosavadní práci Spolku Jakub Rychtecký, náměstek primátora pro kulturu a cestovní ruch.

Jako důležitou vnímají spolupráci také zástupci místních akčních skupin, coby další zakladatelé Spolku. „Turistická oblast Pardubicko – Perníkové srdce Čech je projektem inovativním, kde se provázala spolupráce čtyř místních akčních skupin z okolí Pardubic a města Pardubice. Tato spolupráce je pro všechny partnery nová a čerstvá na hodnocení. Naším přáním však je, aby bylo naše partnerství rozvíjeno ke spokojenosti našeho území“, říká Josef Blažek, předseda MAS Regionu Železné hory, jeden ze zakladatelů Spolku.

Vlající koňská hříva a sladká vůně medu se skořicí

„Vlající koňská hříva a sladká vůně medu se skořicí charakterizují tuto nejúrodnější část Polabí. Pardubicko je oblast velice rozmanitá a má co nabídnout milovníkům přírody, historie i sportu. Je to kraj prosluněných luk a vznešených listnatých parků, důstojných řek a malebných rybníků s břehy plnými kvítí a ptačího zpěvu,“ stojí na nových webových stránkách, propagujících tento region, které jsou ve 4 světových jazycích.

Není to nádhera? (Zámek v Cholticích v pozadí)

„Do budoucna se chceme zaměřit na propagaci značky oblasti a posilovat partnerské vazby, postavené na vzájemné důvěře a chuti spolupracovat. Naším cílem je udržovat stabilní, spokojenou základnu členů a partnerů, kteří budou práci Spolku vnímat jako přínos pro sebe i celou oblast.“, uzavírá ředitelka Spolku Petra Pacholíková.

Infocentrum je na konci roku dočasně uzavřeno

Turistické informační centrum Pardubice, které se nachází vedle Zelené brány na náměstí Republiky, bude od Štědrého dne, tedy 24. prosince 2017, až do 2. ledna 2018 dočasně uzavřeno. „Od 24. do 26. prosince to bude z důvodu vánočních svátků. Od 27. prosince do 2. ledna nebude přístupné z technických důvodů," uvedla Andrea Pavlíková pověřená řízením Kulturního centra, pod které infocentrum spadá do konce roku 2017. Poté Kulturní centrum Pardubice zanikne.

Turistické informační centrum Pardubice bude od začátku roku 2018 součástí nové, menší, stejnojmenné příspěvkové organizace. Ta se bude skládat z Turistického informačního centra, střediska Europe Direct, Zelené brány a výstavního prostoru Mázhaus. „Tato organizace se bude zabývat především informační činností v oblasti kultury, sportu a cestovního ruchu ve městě a okolí," vysvětlil náměstek pardubického primátora Jakub Rychtecký. „Omlouváme se za případné komplikace spojené s dočasným uzavřením informačního centra a děkujeme za pochopení," dodala Andrea Pavlíková.

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Anička Vančová