Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Při záchraně dítěte mu pomohla průprava od hasičů

28.06.2013
Při záchraně dítěte mu pomohla průprava od hasičů

Autor: profimedia.cz

Popisek: Pardubice

Mladíkovi, který počátkem června zachránil u mostu Pavla Wonky tonoucí dítě, prý zřejmě pomohla průprava, kterou získal jako hasič. To, že ani chvíli nezaváhal a skočil do rozvodněného Labe považuje za samozřejmost.

„Jel jsem na kole přes most, když jsem uslyšel maminku volající o pomoc. Byla statečná, stála ve vodě, a v náručí držela chlapce. Spěchal jsem dolů a společně s dalším mužem jsme skočili do vody, dítě jí vzali z náruče a dopravili na břeh. Zjistili jsme, že je chlapec v pořádku, pomohli na břeh i jeho mamince a šli každý po svém. Na místo totiž dorazili strážníci a tak naší pomoci již nebylo třeba,“ popsal dnes stručně primátorce Pardubic příběh z 6. června čtyřiadvacetiletý Jan Mrňka.

Za záchranu dostal hodinky

Nebýt Janových kamarádů, nikdo by se asi nedozvěděl o jeho odvaze. Ti totiž zaznamenali výzvu, kterou městská policie oba zachránce hledala. „Řekli mi, že buď se přihlásím sám, nebo mně napráší oni,“ směje se sympatický mladík, bez jehož pomoci by jedenáctiletý Jindra, který na břehu Labe zakopl a spadnul do rozbouřené řeky, dnes možná nežil.  „Nepřemýšlel jsem o tom, zda to co dělám je bezpečné či nebezpečné. Ta paní a její syn potřebovali pomoc. Možná mi v tu chvíli pomohlo i to, že jsem byl léta hasičem, zdravotníkem,“ říká.

Trochu jej mrzí, že na výzvu nezareagoval i druhý zachránce. „Já jsem ráda, že jste se přihlásil alespoň vy. Těší mne, že máme v Pardubicích lidi, kteří se nerozpakují a nebojí pomoci. Je třeba, aby se o nich vědělo, aby byli vzorem pro ostatní,“ řekla primátorka Štěpánka Fraňková (SNK-ED), která pro vzpomínku na tyto dramatické chvíle věnovala Janu Mrňkovi hodinky.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace