Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Nejkrásnější místa v kraji. Lidé hlasováním v anketě Hledáme 7 divů Česka vybrali místa, která chtějí poslat do celorepublikového finále

24.07.2017
Nejkrásnější místa v kraji. Lidé hlasováním v anketě Hledáme 7 divů  Česka vybrali místa, která chtějí poslat do celorepublikového finále

Autor: Facebook Simeona Karamazova

Popisek: Zámek v Litomyšli

FOTOGALERIE Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem, kostel sv. Bartoloměje v Kočí nebo rotunda sv. Kateřiny v České Třebové – to jsou tři zástupci z celkem sedmi míst, jež vybrali obyvatelé Pardubického kraji svým hlasováním v anketě „Hledáme 7 divů Česka“.

Občanští demokraté spustili 11. července odlehčenou formu letní kampaně v podobě projektu „Hledáme sedm divů Česka“. Hledání nejkrásnějších a nejzajímavějších míst České republiky odstartovalo na Facebooku a zapojit se do něj mohou úplně všichni.

Známé i neznámé krásy

Lidé mohli na facebookových stránkách lídrů kandidátek navrhovat nejhezčí a nejzajímavější místa Pardubického regionu.

„Chceme v čase prázdnin a dovolených ulevit lidem od politiky,“ uvedl předseda volebního štábu ODS Zbyněk Stanjura s tím, že kampaň má upozornit na krásná místy v zemi – známá i neznámá.

„Cílem je, aby lidé posílali tipy ze svého kraje a podělili se o jeho krásy i s obyvateli dalších regionů České republiky. Ze všech tipů pak vybereme sedm nejoblíbenějších. Nejde ale jen o soutěž - lidé třeba objeví i něco nového a získají zajímavé inspirace na letní výlety," řekl již na počátku ankety Stanjura.

Jaké místo lidé pošlou do finále?

V Pardubickém kraji lidé poslali prostřednictvím Facebooku nejvíce hlasů pro Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem, rotundu sv. Kateřiny v České Třebové, kostel sv. Bartoloměje v Kočí na Chrudimsku, Zámek Litomyšli, gotické městské hradby v Poličce, pro přírodní rezervaci Toulcovy maštale poblíž města Skuteč a hrad Kunětická hora u Pardubic.

Finální hlasování, ze kterého vzejde 7 divů Česka je naplánováno na první týden v srpnu.

Poslanec ODS Simeon Karamazov, děkan Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice, již koncem minulého týden na sociální síti vyzval obyvatele Pardubického kraje, aby hlasovali pro památky, které chtějí  poslat do finále. „Dejte své ,To se mi líbí´ fotkám našich míst, která si podle vás zaslouží poslat do celorepublikového kola právě teď,“ napsal na Facebooku.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na 

 

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace