Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Moderní učebny, úpravy zámku a muzea, dopravní stavby i základny záchranné služby. Kraj připravuje více než stovku projektů za miliardy

11.07.2017
Moderní učebny, úpravy zámku a muzea, dopravní stavby i základny záchranné služby. Kraj připravuje více než stovku projektů za miliardy

Autor: Facebook

Popisek: Zámek Pardubice

Modernizace silnic, úprava pardubického zámku nebo rekonstrukce školních učeben. To je jen zlomek připravovaných projektů Pardubického kraje v programovém období EU 2014 - 2020 v celkovém objemu více než 4,5 miliardy korun.

„Projektů se schváleným projektovým záměrem máme nyní celkem 113, a to z nejrůznějších odvětví, jako je doprava, kultura, zdravotnictví, školství nebo z oblasti životního prostředí,“ uvedla radní zodpovědná za regionální rozvoj, evropské fondy a inovace Hana Štěpánová.

Modernizace na silnicích

Největší objem financí půjde do oblasti dopravy, kde se připravuje 31 projektů za téměř 2,5 miliardy korun. „Rozhodnutí o poskytnutí dotace jsme již dostali na projekty modernizace silnic z Pardubic do Starého Hradiště a Hrádek – průtah mezi Chocní a Ústím nad Orlicí. Druhý jmenovaný projekt už je nyní v realizaci,“ informovala Hana Štěpánová a dodala, že u modernizace silnic Loučky – křižovatka a Nepomuky – Horní Čermná se v současné době dokončuje projektová dokumentace. „Na silnice II. a III. třídy může Pardubický kraj čerpat podporu z Evropského fondu pro regionální rozvoj až do výše 1,85 miliardy korun,“ řekla radní Hana Štěpánová.

Kulturu čeká pět projektů, zdravotnictví šest

V oblasti školství připravuje Pardubický kraj 29 projektů za více než 750 milionů. Je mezi nimi například rekonstrukce a vybavení odborných učeben na gymnáziích v České Třebové nebo Hlinsku či vybavení truhlářských dílen na Střední průmyslové škole stavební v Pardubicích a mnohé další. „U sedmi projektů už je rozhodnuto, že dotaci získají. Další projekty jsou nyní ve fázi hodnocení,“ řekla radní zodpovědná za evropské fondy Štěpánová.

 Rozhodnutí o poskytnutí dotace už získal také jeden projekt ve zdravotnictví z celkových šesti. Je jím výstavba nové výjezdové základny zdravotnické záchranné služby v Pardubicích – Čívicích. Projekt nové výjezdové základny záchranářů v Chrudimi se prozatím hodnotí. Tři projekty týkající se oblastí eHealth a eGovernment kraj podal do výzvy Integrovaného regionálního operačního programu, u jednoho projektu - software pro řízení lidských zdrojů a ekonomický software se právě zpracovává studie proveditelnosti.

 V kultuře se připravuje pět projektů za téměř 300 milionů, mezi nimi například úpravy Zámku Pardubice nebo depozitář pro Východočeské muzeum v Pardubicích. „V oblasti sociální máme podanou žádost na jeden projekt, a to na transformaci Domova pod hradem Žampach – Letohrad, zbývající tři žádost o podporu podáme v následujícím období,“ informovala Hana Štěpánová. Oblast životního prostředí čekají také čtyři projekty za 6 milionů, v programu úspor energie pak schválili krajští radní 40 projektových záměrů za 735 milionů korun.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace