Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Moderní učebny, úpravy zámku a muzea, dopravní stavby i základny záchranné služby. Kraj připravuje více než stovku projektů za miliardy

11.07.2017
Moderní učebny, úpravy zámku a muzea, dopravní stavby i základny záchranné služby. Kraj připravuje více než stovku projektů za miliardy

Autor: Facebook

Popisek: Zámek Pardubice

Modernizace silnic, úprava pardubického zámku nebo rekonstrukce školních učeben. To je jen zlomek připravovaných projektů Pardubického kraje v programovém období EU 2014 - 2020 v celkovém objemu více než 4,5 miliardy korun.

„Projektů se schváleným projektovým záměrem máme nyní celkem 113, a to z nejrůznějších odvětví, jako je doprava, kultura, zdravotnictví, školství nebo z oblasti životního prostředí,“ uvedla radní zodpovědná za regionální rozvoj, evropské fondy a inovace Hana Štěpánová.

Modernizace na silnicích

Největší objem financí půjde do oblasti dopravy, kde se připravuje 31 projektů za téměř 2,5 miliardy korun. „Rozhodnutí o poskytnutí dotace jsme již dostali na projekty modernizace silnic z Pardubic do Starého Hradiště a Hrádek – průtah mezi Chocní a Ústím nad Orlicí. Druhý jmenovaný projekt už je nyní v realizaci,“ informovala Hana Štěpánová a dodala, že u modernizace silnic Loučky – křižovatka a Nepomuky – Horní Čermná se v současné době dokončuje projektová dokumentace. „Na silnice II. a III. třídy může Pardubický kraj čerpat podporu z Evropského fondu pro regionální rozvoj až do výše 1,85 miliardy korun,“ řekla radní Hana Štěpánová.

Kulturu čeká pět projektů, zdravotnictví šest

V oblasti školství připravuje Pardubický kraj 29 projektů za více než 750 milionů. Je mezi nimi například rekonstrukce a vybavení odborných učeben na gymnáziích v České Třebové nebo Hlinsku či vybavení truhlářských dílen na Střední průmyslové škole stavební v Pardubicích a mnohé další. „U sedmi projektů už je rozhodnuto, že dotaci získají. Další projekty jsou nyní ve fázi hodnocení,“ řekla radní zodpovědná za evropské fondy Štěpánová.

 Rozhodnutí o poskytnutí dotace už získal také jeden projekt ve zdravotnictví z celkových šesti. Je jím výstavba nové výjezdové základny zdravotnické záchranné služby v Pardubicích – Čívicích. Projekt nové výjezdové základny záchranářů v Chrudimi se prozatím hodnotí. Tři projekty týkající se oblastí eHealth a eGovernment kraj podal do výzvy Integrovaného regionálního operačního programu, u jednoho projektu - software pro řízení lidských zdrojů a ekonomický software se právě zpracovává studie proveditelnosti.

 V kultuře se připravuje pět projektů za téměř 300 milionů, mezi nimi například úpravy Zámku Pardubice nebo depozitář pro Východočeské muzeum v Pardubicích. „V oblasti sociální máme podanou žádost na jeden projekt, a to na transformaci Domova pod hradem Žampach – Letohrad, zbývající tři žádost o podporu podáme v následujícím období,“ informovala Hana Štěpánová. Oblast životního prostředí čekají také čtyři projekty za 6 milionů, v programu úspor energie pak schválili krajští radní 40 projektových záměrů za 735 milionů korun.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace