Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Celá trasa D35 až do Mohelnice bude nejdříve v roce 2025. I to je ale optimistický termín, říká hejtman Netolický

14.06.2017
Celá trasa D35 až do Mohelnice bude nejdříve v roce 2025. I to je ale optimistický termín, říká hejtman Netolický

Autor: ČT

Popisek: Martin Netolický, hejtman Pardubického kraje

Za účasti hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického se v sídle Královehradeckého kraje uskutečnilo jednání Spolku pro výstavbu dálnice D11 a D35. Zatímco první dálnice již delší dobu slouží svému účelu v úseku Praha – Hradec Králové a nyní se projednává její prodloužení přes Jaroměř směrem k polským hranicím, na druhou čekají již desítky let obyvatelé případě prvních částí úseku Opatovice – Časy – Ostrov.

„V případě úseku Opatovice – Časy, který měří necelých třináct kilometrů, je v současné době uzavřeno 99 procent všech smluv. Archeologické průzkumy na některých úsecích již začaly. Samotná stavba by měla podle aktuálních předpokladů ŘSD začít v září letošního roku, s dokončením o čtyři roky později. Z mého pohledu je to však termín při znalosti prostředí nereálný vzhledem k tomu, že dosud není znám dodavatel stavby. Navíc lze podle informací našeho Východočeského muzea očekávat na trase zajímavé archeologické nálezy, spojené se středověkým osídlením,“ uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický k prvnímu z úseků na území kraje.

„Veřejnost si zaslouží znát termíny, které odpovídají realitě a nejsou pouze snahou zaujmout v předvolebním boji. Z mého pohledu je zářijový termín pouze zbožným přáním, které neodpovídá realitě,“ doplnil hejtman s tím, že v září by pak podle informací ŘSD měl být zahájen archeologický průzkum na druhý úsek z Časů do Ostrova v délce necelých patnácti kilometrů. Celkově se za oba úseky předpokládá hodnota stavby, dosahující dvanácti miliard korun.

Dálnice nesmí končit před velkými městy

Hejtman také upozornil na problematiku, spojenou se stavem stávající komunikace I/35, a problémy související s ukončením prvních etap před Vysokým Mýtem a Litomyšlí. „Nedovedu si představit, že dálnice v prvních dvou úsecích bude ukončena před Vysokým Mýtem a svedena na průtah, vedoucí centrem města, dále na Hrušovou a Litomyšl. Již dnes je v těchto městech dopravní situace kritická, což se tímto dočasným opatřením rozhodně nezlepší. Proto jsme již před časem iniciovali vypracování studie na možnost vytvoření střídavých třípruhů na vhodných úsecích I/35, mezi které patří například oblast Gajeru za Litomyšlí nebo rovného úseku před Moravskou Třebovou. ŘSD znovu prověří možnost úpravy těchto úseků, což by zcela jistě stávající situaci usnadnilo,“ uvedl hejtman Netolický.

Podle informací ŘSD by měla stavba páteřní komunikace pokračovat dalšími šesti úseky mezi Ostrovem a Starým Městem v délce téměř 60 kilometrů. „ŘSD předpokládá zahájení stavby v roce 2020 a její dokončení o čtyři roky později. Celá trasa do Mohelnice by měla být hotová v roce 2025, což je i tak velmi optimistický termín, ale skutečnosti odpovídá více, než některá prohlášení před loňskými krajskými volbami. Jako jeden z mála jsem od počátku tento termín uváděl a ukazuje se, že to byl předpoklad správný,“ dodal hejtman Netolický.

Komerční tisková zpráva

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace