Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Odboráři v dopravě podepsali smlouvy se zaměstnavateli na příští rok. V Pardubickém kraji s tím nikdy nebývá problém. Kolektivní memoranda řeší i právo na zotavenou či závodní stravování

26.12.2016
Odboráři v dopravě podepsali smlouvy se zaměstnavateli na příští rok. V Pardubickém kraji s tím nikdy nebývá problém. Kolektivní memoranda řeší i právo na zotavenou či závodní stravování

Autor: cs.wikipedia.org

Popisek: Kamion, ilustrační foto

Zaměstnanci obchodních i příspěvkových organizací v oblasti silničního hospodářství mohou být pro příští rok klidnější. Jejich odborový svaz podepsal tzv. kolektivní smlouvy vyššího stupně se Svazem dopravy ČR a zajistil jim práva, ale také povinnosti v personálních záležitostech nebo třeba sociální a mzdové oblasti.

Kolektivní smlouvy řeší právo na zotavenou i závodní stravování

Svůj podpis pod kolektivní smlouvy připojili předseda Odborového svazu pracovníků dopravy, silničního hospodářství a autoopravárenství Jan Rejský spolu s místopředsedou Odborového svazu zastupujícího Sekci silničního hospodářství Odborového svazu Janem Čupem.

Na druhé straně dohody stvrdili prezident Svazu dopravy ČR Jaroslav Hanák, respektive výkonný ředitel Svazu dopravy ČR Petr Kašík, a viceprezident Svazu dopravy ČR pro silniční infrastrukturu Miroslav Němec, který je současně i ředitelem Správy a údržby silnic Pardubického kraje.

„Kolektivní smlouvy řeší celou řadu oblastí, které se týkají vztahu zaměstnavatelů a pracovníků v dopravě, potažmo silničním hospodářství. Stanovuje práva zaměstnanců, řeší pracovní podmínky, zvyšování kvalifikace i péči o žáky odborných učilišť, ale také pracovní dobu, právo na zotavenou, závodní stravování, bezpečnost práce i zásady pro poskytování platu,“ vyjmenovává obsah kolektivních smluv prezident Svazu dopravy ČR Jaroslav Hanák.

V Pardubickém kraji se smlouva s odbory podepisuje už řadu let 

Tyto dohody jsou závazné pro všechny zaměstnavatele sdružené ve Svazu dopravy ČR, v sekci Silničního hospodářství a pro všechny zaměstnance zastoupené základními odborovými organizacemi. Svaz dopravy s odboráři smlouvy podepisuje vždy na celý kalendářní rok.

„Práva sjednaná v této kolektivní smlouvě vyššího stupně jsou závazná pro podnikové smlouvy a obchodní i příspěvkové organizace z ní vycházejí. Nejinak je tomu u nás v Pardubickém kraji, kde smlouvu se základní odborovou organizací bez problémů uzavíráme už řadu let,“ dodal Miroslav Němec. 

Komerční tisková zpráva

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

 

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace