Požární mistři obdrželi medaile za celoživotní přínos. Je nutné ocenit významné reprezentanty našeho kraje, zdůraznil hejtman Netolický
03.10.2016
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Čerství požární mistři obdrželi medaile za celoživotní přínos
Závěrečné kolo okresní ligy hasičů v Mladějově na Moravě navštívil v rámci své cesty po Pardubickém kraji premiér Bohuslav Sobotka v doprovodu hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického. Ten využil tuto příležitost a udělil dvěma hasičům a jednomu sdružení nejvyšší vyznamenání kraje v podobě Medaile hejtmana Pardubického kraje.
Reprezentují nás i na mezinárodní úrovni
„Je nutné ocenit významné reprezentanty našeho kraje, mezi které zcela jistě patří Sbor dobrovolných hasičů Zbožnov. Jedná se o čerstvé mistry republiky v požárním sportu a několikanásobné mistry republiky v mládežnických kategoriích. Reprezentují nás však i na mezinárodní úrovni, a to velmi dobře“ sdělil hejtman Martin Netolický k prvnímu vyznamenání.
Medaile se dočkal i absolutní mistr v běhu nebo laureát cen ze zahraničí
Dalším oceněným je Martin Lidmila, který je několikanásobným mistrem republiky a absolutním mistrem ČR za rok 2016 v běhu na 100 metrů s překážkami.
Poslední hejtmanskou medaili obdržel za svojí dlouholetou práci pro dobrovolné hasiče pan Emil Dušek, který více jak 12 let působil jako starosta okresního sdružení dobrovolných hasičů v Ústí nad Orlicí.

„Od roku 1959 působí v různých pozicích a mezi dobrovolnými hasiči se jedná o velmi uznávaného odborníka, který se podílel na výchově mladých hasičů a tvorbě celostátní hry Plamen, ale také rozvoji mezinárodní spolupráce, za což byl také oceněn francouzským či německým hasičský vyznamenáním,“ sdělil hejtman Netolický.
Ten poděkoval také Lukáši Bubeníčkovi, který je mistrem republiky v kategorii mladšího dorostu v běhu na 100 metrů a dvojboji.
Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .
Vložil: Lucie Bartoš