Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hlava státu ukončila návštěvu v Pardubickém kraji. S lidmi diskutovala o železnici, euru, ale došlo také na migraci a stále aktuální téma uprchlíků

17.09.2016
Hlava státu ukončila návštěvu v Pardubickém kraji. S lidmi diskutovala o železnici, euru, ale došlo také na migraci a stále aktuální téma uprchlíků

Foto: Pardubický kraj

Popisek: Prezident Zeman v Poličce

Ve čtvrtek pokračovala druhým dnem návštěva prezidenta Miloše Zemana v Pardubickém kraji. Dopoledne se hlava státu setkala s vedením a posléze také s pacienty a zaměstnanci Odborného léčebného ústavu Jevíčko. Odpoledne se prezidentská kolona přesunula do obce Rváčov poblíž Hlinska, kde byla na programu debata s občany. Druhý den zakonči Miloš Zeman dalším setkáním s občany, tentokrát v Poličce.

Psali jsme:
Prezident Zeman dorazil do Pardubického kraje. Jak vypadal první den návštěvy? Křtil, diskutoval, kritizoval, dostal síťovku, klaněl se...

Pardubický kraj hledá deset milionů

Na úvod čtvrtečního programu se prezident Miloš Zeman setkal s vedením Odborného léčebného ústavu Jevíčko v čele s ředitelkou Lenkou Smékalovou. Diskutovalo se především o aktuální situaci a plánech ústavu do budoucna.

Pardubický kraj nechal v nedávné době zrekonstruovat příjezdovou cestu k areálu léčebny. Na úterním jednání Rady Pardubického kraje se také projednávala situace kolem pavilonů, které slouží pacientům hospitalizovaným s pneumologickými onemocnění či TBC. Ty nutně však potřebují rekonstrukci, řada jejich částí je v havarijním stavu.

Prezident na diskuzi s občany v Jevíčku

Pardubický kraj hledá na desetimilionovou investici prostředky. Pomoci by mohlo Ministerstvo kultury ČR, pokud by zařadilo tyto budovy do Programu záchrany architektonického dědictví na rok 2017. Kraj v současné chvíli připravuje podání žádosti. Kompletní rekonstrukcí projdou pavilony po částech tak, aby nebyl narušen provoz.

V areálu léčebny se prezident Miloš Zeman následně setkal také se zaměstnanci i obyvateli Jevíčka. Bavil se s nimi o problematice dopravní infrastruktury a železniční dopravě. Hejtman Netolický občanům deklaroval, že kraj považuje železniční dopravu za stěžejní a snaží se obnovit i některé zrušené spoje, nicméně naráží na nezájem z okolních krajů, kam tyto linky pokračují. 

Návštěva Vesnice roku 2015 a Poličky

Po dopoledním programu se prezident přesunul do Vysočiny, která byla vyhlášena Vesnicí roku Pardubického kraje v roce 2015. Zajímavostí je, že obec se skládá z několika sídel, z nichž ani jedno se Vysočina nejmenuje. Na slavnostním obědě Miloš Zeman hovořil se starostou Vysočiny Tomášem Dubským a také starosty obcí na Hlinecku. Po obědě bylo na programu jednání se zastupiteli Vysočiny a také se zástupci Sboru dobrovolných hasičů. Třetím bodem cesty na Hlinecko bylo tradiční setkání s občany, kteří zasypali hlavu státu nejrůznějšími dotazy. Kromě stěžejních témat, jako jsou veřejné zakázky nebo dopravní infrastruktura, mluvil prezident třeba také o tom, co ráno snídá. Odpolední program druhého dne zakončil prezident Miloš Zeman setkáním s občany na náměstí v Poličce.

Pátečním dnem ukončil prezident republiky Miloš Zeman svou třídenní návštěvu Pardubického kraje. Dopoledne měl v České Třebové na programu setkání se zástupci v oblasti železniční dopravy. Následně se hlava státu přesunula do Letohradu, kde hovořila nejprve se zastupiteli města a poté na náměstí také s občany. 

Mezi diskutovaná témata se zařadily otázky kolem přijetí společné evropské měny.  

V České Třebové, v místě významného krajského železničního uzlu, se prezident Miloš Zeman setkal se zástupci organizací z oblasti vlakové dopravy. Diskuze se přirozeně točila výhradně kolem otázek z oblasti železnice, ale došlo také na migraci a stále aktuální téma uprchlíků. 

 Dar pro prezidenta

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

 

Vložil: Lucie Bartoš