Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Hurá do školy! Prvňáčkům zpříjemnil premiéru ve škole batůžek s překvapením

01.09.2016
Hurá do školy! Prvňáčkům zpříjemnil premiéru ve škole batůžek s překvapením

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Prvňáčkům zpříjemnil premiéru ve škole batůžek s překvapením. Na snímku jej předává hejtman Netolický.

Potěšit, ale i chránit a varovat. S tímto cílem Pardubický kraj ve spolupráci s Rádiem Blaník obdaroval všechny prvňáky v regionu při jejich premiéře ve školní lavici praktickým batůžkem na boty, ve kterém děti nalezly rozvrhy hodin, vystřihovací písmenka či vstupenky, ale také předměty s reflexními prvky nebo bezpečností časopis. Batůžky předávali prvňákům také hejtman Martin Netolický a jeho náměstci Roman Línek s Janou Pernicovou.

Aby se děti nestaly obětí smrtelných dopravních nehod

„Po vzoru jiných krajů jsme se rozhodli zapojit do osvětové kampaně týkající se bezpečnosti dětí především v silničním provozu. Bohužel se stále setkáváme se situacemi, kdy jsou děti jako chodci či cyklisté obětmi smrtelných dopravních nehod, což je způsobeno neznalostí pravidel silničního provozu nebo jejich špatnou viditelností,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

„Věřím, že jim tímto pomůžeme, aby byly na situace, které mohou nastat, lépe připraveny. Chtěli jsme také prvňákům zpříjemnit jejich první den ve škole, protože je to něco nového a pro někoho i stresujícího,“ dodal hejtman Netolický s tím, že pokud se kampaň osvědčí, tak v ní bude kraj pokračovat i nadále.

Předávat batůžky se hejtman Martin Netolický vydal do Vesnice roku Pardubického kraje 2016, tedy do Sebranic. Místní škola je rozdělena do dvou obcí, na první stupeň docházejí žáci do Sebranic, od šesté třídy se pak přesunou do sousední Lubné, která se stala krajskou Vesnicí roku před deseti lety. 

Součástí balíčku jsou i zásady první pomoci

Do tří prvních tříd na základní škole Dubina v Pardubicích přišel děti, jejich rodiče a prarodiče pozdravit náměstek hejtmana pro zdravotnictví Roman Línek. Upozornil děti na to, jak nástupem do školy stoupá jejich důležitost a že i ony mohou někomu zachránit život, když jim rodiče nebo učitelé ukáží, jak na to.

„Do balíčku jsme zařadili kartu s obrázky pěti základních situací první pomoci, kterým porozumí i dítě v první třídě. Podle zkušeností odborníků si totiž připravené děti v kritických situacích dokážou poradit už zhruba od čtyř let,“ řekl Línek. Kartu s ilustracemi výtvarníka Petra Korunky si děti mohou pověsit na viditelné místo a zafixovat si tak spolu s dospělými postupy, o kterých už v případě potřeby nemusí dlouho přemýšlet. 

Základem je balíček v podobě batůžku na přezuvky, který obsahuje reflexní vestu a další reflexní prvky, zábavně naučnou brožuru od společnosti BESIP, zásady první pomoci, rozvrhy hodin, omalovánky, vstupenky, pexeso a spoustu dalších věcí, které mají pomoci zvýšit bezpečnost malých školáků.

Pardubický kraj na této kampani spolupracuje s celou řadou subjektů včetně Krajského ředitelství policie ČR, Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje, Českých drah, BESIPu, basketbalového klubu BK JIP Pardubice či Království železnic.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace