Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Pardubický hejtman dohodl spolupráci se Zakarpatskou oblastí

03.06.2013
Pardubický hejtman dohodl spolupráci se Zakarpatskou oblastí

Autor: www.pardubickykraj.cz

Popisek: Místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček v diskuzi s hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým.

Pracovní cesta delegace Pardubického kraje pokračovala na Ukrajinu do Zakarpatské oblasti. Gubernátor Oleksandr Ledyda přijal hejtmana Martina Netolického s předsedou Prešovského samosprávného kraje Peterem Chudíkem.

Nejvyšší zástupci regionů se dohodli na spolupráci, písemně ji stvrdí na podzim v Pardubickém kraji. Společně poté uctili památku prvního prezidenta samostatného Československa Tomáše Garrigua Masaryka.

Otevřená a přátelská jednání

„Zájem České republiky v zahraničních vztazích se podle mého názoru po Sametové revoluci poněkud chybně otočil pouze na západ. Hledali jsme partnera pro spolupráci v oblasti školství, kultury, ale také pro vytváření potenciálních obchodních příležitostí našim podnikům ve východní části Evropy. Dohodli jsme se na tzv. Trojdohodě o spolupráci mezi Zakarpatskou oblastí, Prešovským regionem a Pardubickým krajem,“ shrnul jednání hejtman Martin Netolický a pokračoval: „Memorandum, které bude blíže specifikovat parametry spolupráce, bychom měli podepsat se zástupci obou regionů ještě letos v září u nás v Pardubickém kraji,“ doplnil Netolický. Předseda Prešovského samosprávného kraje Peter Chudík připomněl dlouhodobou spolupráci s Pardubickým krajem, která funguje úspěšně již od 2002. Pevně věří, že se podaří vzájemnou spolupráci ještě více prohloubit. „Děkuji panu předsedovi Peteru Chudíkovi za to, že nám zprostředkoval setkání s gubernátorem Oleksandrem Ledydou. Jednání si dovolím označit za velmi otevřená a přátelská. Bylo patrné, že nás pojí společná prvorepubliková historie,“ pochvaloval si jednání hejtman.

Hejtman Netolický diskutoval s Oleksandrem Ledydou a předsedou Chudíkem také o regionálních rozpočtech a přípravě na další programovací období evropských dotací. Gubernátor se zajímal o problematiku Schengenské hranice, měny euro a fungování Evropské unie.

Na závěr společného setkání společně uctili památku prvního prezidenta Československa, když položili květiny k pomníku Tomáše Garrigua Masaryka v parku nedaleko centra Užhorodu.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace