Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Je potřeba bojovat za více peněz pro naše obce, vysvětloval hejtman Netolický šéfovi sněmovny. Problémem jsou hlavně výpadky evropských fondů

30.05.2016
Je potřeba bojovat za více peněz pro naše obce, vysvětloval hejtman Netolický šéfovi sněmovny. Problémem jsou hlavně výpadky evropských fondů

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Jan Hamáček (vlevo) a hejtman Martin Netolický.

Hejtman Martin Netolický jednal s předsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Janem Hamáčkem o zařazení legislativní iniciativy Pardubického kraje, která se týká se navýšení rozpočtového určení daní pro obce, na pořad nejbližšího červnového jednání Poslanecké sněmovny.

Výpadky evropských fondů ovlivňují rekonstrukci silnic i domovy pro seniory

„V souvislosti s výpadky evropských fondů na některé druhy investic - včetně rekonstrukcí silnic III. třídy, místních komunikací, domovů pro seniory, sportovišť či veřejných prostranství - vnímám navýšení prostředků pro obce jako nezbytné pro zajištění jejich dalšího rozvoje,“ řekl hejtman Netolický, který také zdůraznil, že je nutné návrh zařadit na jednání poslanců co nejdříve, aby mohl případně začít legislativní proces a novela mohla být platná již od 1. ledna 2017.

Musíme bojovat za to, aby byl příjem narovnán na úroveň před rokem 2012, kdy tehdejší Nečasova vláda obcím tyto prostředky sebrala. Náš návrh toto řeší a zároveň v současné ekonomické situaci není zátěží pro státní rozpočet,“ uvedl hejtman Martin Netolický. 

Doufám, že ministr Babiš promění slova v činy

„Vnímám vyjádření ministra financí Andreje Babiše ze sněmu hnutí Starostů a nezávislých, že se bude této problematice osobně více věnovat a že by v novele mohla být zohledňována další kritéria. Doufám, že tato slova nejsou pouze snahou zalíbit se a promění se ve skutečné činy," dodal ještě. 

Návrh na navýšení rozpočtového určení daní pro obce předložila zastupitelka Pardubického kraje a zároveň starostka obce Morašice Hana Štěpánová. V únoru jej na doporučení rady schválilo krajské zastupitelstvo. Do zákona by se podle tohoto návrhu měl vrátit motivační prvek, který se týká podílu obcí na výnosu daně z příjmů fyzických osob. Navrhovaná změna se nijak nedotkne příjmů krajů.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na  

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace