Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Je potřeba bojovat za více peněz pro naše obce, vysvětloval hejtman Netolický šéfovi sněmovny. Problémem jsou hlavně výpadky evropských fondů

30.05.2016
Je potřeba bojovat za více peněz pro naše obce, vysvětloval hejtman Netolický šéfovi sněmovny. Problémem jsou hlavně výpadky evropských fondů

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Jan Hamáček (vlevo) a hejtman Martin Netolický.

Hejtman Martin Netolický jednal s předsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Janem Hamáčkem o zařazení legislativní iniciativy Pardubického kraje, která se týká se navýšení rozpočtového určení daní pro obce, na pořad nejbližšího červnového jednání Poslanecké sněmovny.

Výpadky evropských fondů ovlivňují rekonstrukci silnic i domovy pro seniory

„V souvislosti s výpadky evropských fondů na některé druhy investic - včetně rekonstrukcí silnic III. třídy, místních komunikací, domovů pro seniory, sportovišť či veřejných prostranství - vnímám navýšení prostředků pro obce jako nezbytné pro zajištění jejich dalšího rozvoje,“ řekl hejtman Netolický, který také zdůraznil, že je nutné návrh zařadit na jednání poslanců co nejdříve, aby mohl případně začít legislativní proces a novela mohla být platná již od 1. ledna 2017.

Musíme bojovat za to, aby byl příjem narovnán na úroveň před rokem 2012, kdy tehdejší Nečasova vláda obcím tyto prostředky sebrala. Náš návrh toto řeší a zároveň v současné ekonomické situaci není zátěží pro státní rozpočet,“ uvedl hejtman Martin Netolický. 

Doufám, že ministr Babiš promění slova v činy

„Vnímám vyjádření ministra financí Andreje Babiše ze sněmu hnutí Starostů a nezávislých, že se bude této problematice osobně více věnovat a že by v novele mohla být zohledňována další kritéria. Doufám, že tato slova nejsou pouze snahou zalíbit se a promění se ve skutečné činy," dodal ještě. 

Návrh na navýšení rozpočtového určení daní pro obce předložila zastupitelka Pardubického kraje a zároveň starostka obce Morašice Hana Štěpánová. V únoru jej na doporučení rady schválilo krajské zastupitelstvo. Do zákona by se podle tohoto návrhu měl vrátit motivační prvek, který se týká podílu obcí na výnosu daně z příjmů fyzických osob. Navrhovaná změna se nijak nedotkne příjmů krajů.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na  

Vložil: Lucie Bartoš

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace