Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Je potřeba bojovat za více peněz pro naše obce, vysvětloval hejtman Netolický šéfovi sněmovny. Problémem jsou hlavně výpadky evropských fondů

30.05.2016
Je potřeba bojovat za více peněz pro naše obce, vysvětloval hejtman Netolický šéfovi sněmovny. Problémem jsou hlavně výpadky evropských fondů

Foto: Pardubický kraj

Popisek: Jan Hamáček (vlevo) a hejtman Martin Netolický.

Hejtman Martin Netolický jednal s předsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Janem Hamáčkem o zařazení legislativní iniciativy Pardubického kraje, která se týká se navýšení rozpočtového určení daní pro obce, na pořad nejbližšího červnového jednání Poslanecké sněmovny.

Výpadky evropských fondů ovlivňují rekonstrukci silnic i domovy pro seniory

„V souvislosti s výpadky evropských fondů na některé druhy investic - včetně rekonstrukcí silnic III. třídy, místních komunikací, domovů pro seniory, sportovišť či veřejných prostranství - vnímám navýšení prostředků pro obce jako nezbytné pro zajištění jejich dalšího rozvoje,“ řekl hejtman Netolický, který také zdůraznil, že je nutné návrh zařadit na jednání poslanců co nejdříve, aby mohl případně začít legislativní proces a novela mohla být platná již od 1. ledna 2017.

Musíme bojovat za to, aby byl příjem narovnán na úroveň před rokem 2012, kdy tehdejší Nečasova vláda obcím tyto prostředky sebrala. Náš návrh toto řeší a zároveň v současné ekonomické situaci není zátěží pro státní rozpočet,“ uvedl hejtman Martin Netolický. 

Doufám, že ministr Babiš promění slova v činy

„Vnímám vyjádření ministra financí Andreje Babiše ze sněmu hnutí Starostů a nezávislých, že se bude této problematice osobně více věnovat a že by v novele mohla být zohledňována další kritéria. Doufám, že tato slova nejsou pouze snahou zalíbit se a promění se ve skutečné činy," dodal ještě. 

Návrh na navýšení rozpočtového určení daní pro obce předložila zastupitelka Pardubického kraje a zároveň starostka obce Morašice Hana Štěpánová. V únoru jej na doporučení rady schválilo krajské zastupitelstvo. Do zákona by se podle tohoto návrhu měl vrátit motivační prvek, který se týká podílu obcí na výnosu daně z příjmů fyzických osob. Navrhovaná změna se nijak nedotkne příjmů krajů.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na  

Vložil: Lucie Bartoš