Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Stezky, ekocentrum, osvětlení. Dotace na obnovu venkova jsou pro menší obce velice důležité, shodli se politici a odklepli peníze pro lepší životní prostředí

23.04.2016
Stezky, ekocentrum, osvětlení. Dotace na obnovu venkova jsou pro menší obce velice důležité, shodli se politici a odklepli peníze pro lepší životní prostředí

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Pardubický kraj pomáhá pečovat o životní prostředí

Zastupitelstvo Pardubického kraje na svém čtvrtečním zasedání schválilo rozdělení řady dotací v oblasti životního prostředí. Obce, svazky obcí a místní akční skupiny si mezi sebe z Programu obnovy venkova rozdělí téměř 50 milionů korun. Kraj také přispěje na činnost ekovýchovných center pro mládež nebo na projekt zaměřený na podporu třídění odpadů.

Silnice, stezky i osvětlení

„Dotace na obnovu venkova jsou pro menší obce velice důležité, jejich prostřednictvím mohou výrazně zlepšit občanskou vybavenost. Tato podpora je určena na financování běžného a investičního rozvoje, například na výstavbu či rekonstrukci venkovské zástavby, silnic, stezek nebo i veřejného osvětlení,“ uvedl radní Pardubického kraje zodpovědný za životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil.

Peníze pro ekocentra 

Kromě materiální pomoci se kraj zasazuje také o rozvoj vzdělávací činnosti v oblasti péče o životní prostředí. Za tímto účelem poskytne dvěma ekovýchovným centrům dotaci ve výši 340 tisíc korun.

„Uvědomujeme si, že v této oblasti je důležitá zejména osvěta, se kterou je potřeba začínat už od dětí, aby si vštípily správné zásady. Snažíme se proto podporovat především projekty, které vedou děti k ekologickému myšlení,“ konstatoval radní Kroutil.

Pardubický kraj také poskytne dotaci na provoz ve výši 900 tisíc korun obecně prospěšné společnosti Agrovenkov, jejímž je zakladatelem. Agrovenkov má za cíl podporovat rozvoj zemědělství a venkova a organizuje například potravinářskou soutěž MLS Pardubického kraje.

Pokračuje podpora třídění odpadu

Tak jako v minulých letech bude za krajské pomoci ve výši 750 tisíc korun pokračovat projekt zaměřený na podporu třídění odpadů a zpětného odběru vysloužilých elektrických a elektronických zařízení na území Pardubického kraje, který zajišťuje Regionální rozvojová agentura.

Zároveň byla schválena finanční podpora Statutárnímu městu Pardubice na provoz dvou stanic imisního monitoringu v Rosicích a na Dukle ve výši 100 tisíc korun. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na  

 

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace