Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Stezky, ekocentrum, osvětlení. Dotace na obnovu venkova jsou pro menší obce velice důležité, shodli se politici a odklepli peníze pro lepší životní prostředí

23.04.2016
Stezky, ekocentrum, osvětlení. Dotace na obnovu venkova jsou pro menší obce velice důležité, shodli se politici a odklepli peníze pro lepší životní prostředí

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Pardubický kraj pomáhá pečovat o životní prostředí

Zastupitelstvo Pardubického kraje na svém čtvrtečním zasedání schválilo rozdělení řady dotací v oblasti životního prostředí. Obce, svazky obcí a místní akční skupiny si mezi sebe z Programu obnovy venkova rozdělí téměř 50 milionů korun. Kraj také přispěje na činnost ekovýchovných center pro mládež nebo na projekt zaměřený na podporu třídění odpadů.

Silnice, stezky i osvětlení

„Dotace na obnovu venkova jsou pro menší obce velice důležité, jejich prostřednictvím mohou výrazně zlepšit občanskou vybavenost. Tato podpora je určena na financování běžného a investičního rozvoje, například na výstavbu či rekonstrukci venkovské zástavby, silnic, stezek nebo i veřejného osvětlení,“ uvedl radní Pardubického kraje zodpovědný za životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil.

Peníze pro ekocentra 

Kromě materiální pomoci se kraj zasazuje také o rozvoj vzdělávací činnosti v oblasti péče o životní prostředí. Za tímto účelem poskytne dvěma ekovýchovným centrům dotaci ve výši 340 tisíc korun.

„Uvědomujeme si, že v této oblasti je důležitá zejména osvěta, se kterou je potřeba začínat už od dětí, aby si vštípily správné zásady. Snažíme se proto podporovat především projekty, které vedou děti k ekologickému myšlení,“ konstatoval radní Kroutil.

Pardubický kraj také poskytne dotaci na provoz ve výši 900 tisíc korun obecně prospěšné společnosti Agrovenkov, jejímž je zakladatelem. Agrovenkov má za cíl podporovat rozvoj zemědělství a venkova a organizuje například potravinářskou soutěž MLS Pardubického kraje.

Pokračuje podpora třídění odpadu

Tak jako v minulých letech bude za krajské pomoci ve výši 750 tisíc korun pokračovat projekt zaměřený na podporu třídění odpadů a zpětného odběru vysloužilých elektrických a elektronických zařízení na území Pardubického kraje, který zajišťuje Regionální rozvojová agentura.

Zároveň byla schválena finanční podpora Statutárnímu městu Pardubice na provoz dvou stanic imisního monitoringu v Rosicích a na Dukle ve výši 100 tisíc korun. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na  

 

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace