Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hejtman Netolický: Olympiádu dětí a mládeže chceme pořádat, ale nesmí být předražená. Například servis pro pět stovek VIP hostů? To s tím moc nesouvisí...

15.03.2016
Hejtman Netolický: Olympiádu dětí a mládeže chceme pořádat, ale nesmí být předražená. Například servis pro pět stovek VIP hostů? To s tím moc nesouvisí...

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Delegace kraje na letošní zimní olympiádě dětí a mládeže

Pardubický kraj podal závaznou přihlášku do výběrového řízení na pořadatelství Her VIII. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2018. Závody a soutěže mladých sportovců by na přelomu ledna a února měly hostit Pardubice, Litomyšl, Česká Třebová, Letohrad, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto a skiareály na Dolní Moravě a v Čenkovicích.

Pět stovek VIP hostů - to s dětskou olympiádou moc nesouvisí

Výběrové řízení na pořadatele olympiády dětí a mládeže organizuje Český olympijský výbor, na němž nyní stojí rozhodnutí, komu pořadatelství přiřkne. Letošní zimní olympiádu pořádal Ústecký kraj. V jeho stopách by chtěl jít Pardubický kraj zejména z hlediska finančního zajištění. Celkové výdaje na pořádání olympiády jsou odhadovány na 15,1 milionu korun, přičemž kraj by se na pokrytí této částky podílel osmi miliony korun. 

„Finanční nároky na pořádání akce se každým rokem zvyšují, a proto chceme výdaje udržet v rovině, kterou nastavil Ústecký kraj. Zdá se mi, že rostou především náklady na doprovodné aktivity, které nesouvisí přímo se sportováním mládeže, jako například podmínka zajištění kompletního servisu pro 500 VIP hostů,“ uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Důraz má být na sport. Jde přeci o výdaj z veřejného rozpočtu 

„Tímto směrem rozhodně jít nechceme. Budeme klást důraz především na sport, jelikož jsem přesvědčen, že společenské aktivity tohoto typu nemají být hrazeny z veřejných rozpočtů. V této věci vedeme s olympijským výborem jednání a doufáme, že naše koncepce uspěje,“ dodal hejtman Netolický.

Pardubický kraj v roce 2003 pořádal historicky první olympijské hry dětí a mládeže, a sice jejich letní variantu. O pořadatelství zimních her se zasadil i při plánování letošního ročníku, ale přednost dostal Ústecký kraj. „Tenkrát jsme bohužel neuspěli, ale získali jsme cenné zkušenosti, které jsme se snažili zúročit. Přípravě podkladů pro přihlášku jsme věnovali opravdu hodně pozornosti, a proto věřím, že budeme úspěšní,“ uvedl René Živný, radní Pardubického kraje zodpovědný za sport, cestovní ruch, volnočasové aktivity a informatiku.

Kde by se odehrával který sport 

Sportoviště a zázemí olympiády by mělo být rozmístěno po celém Pardubickém kraji. V plánu je, že se disciplíny alpského lyžování uskuteční ve Skiresortu Buková hora, skicross a snowboarding ve Ski areálu Větrný Vrch na Dolní Moravě, běžecké lyžování, biatlon a lyžařský orientační běh v Letohradu, krasobruslení v Litomyšli a lední hokej v České Třebové a Chocni. Taneční soutěže by měl hostit Smetanův dům v Litomyšli a šachovou soutěž pak Evropské školicí centrum tamtéž. To by bylo zároveň i olympijským domem.

Zahajovací ceremoniál Her zimní olympiády je plánován v Tipsport areně v Pardubicích, zakončení pak na zimním stadionu v České Třebové. Medailový ceremoniál by hostil Kulturní dům Ústí nad Orlicí. Celkově je očekáváno 1680 účastníků her včetně realizačních týmů, přičemž každý kraj vyšle 92 soutěžících do jedenácti sportovních odvětví.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .  

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace