Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Dobrovolníci, neziskovky a společensky odpovědné firmy v Pardubickém kraji dostanou „Srdce na dlani"

30.11.2015
Dobrovolníci, neziskovky a společensky odpovědné firmy v Pardubickém kraji dostanou „Srdce na dlani

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Dobrovolníci, neziskovky a společensky odpovědné firmy v Pardubickém kraji dostanou ocenění.

Dne 30. listopadu se odehraje jubilejní pátý Galavečer oceňování dobrovolníků, neziskových organizací a společensky odpovědných firem z Pardubického kraje. Poděkování těm, kteří pomáhají potřebným a společnosti odstartuje od 18:00 v Kongresovém centru Paláce Pardubice. Večerem provede oblíbená moderátorka Jolana Voldánová, všem oceněným zazpívá Leona Šenková.

Dobrovolníci chodí například zpříjemnit den seniorům nebo připravují zábavné aktivity pro děti

Galavečer oceňování dobrovolníků, neziskových organizací a společensky odpovědných firem pravidelně pořádá sdružení neziskových organizací Koalice nevládek Pardubicka (KONEP), Pardubický kraj, Europe Direct a Rytmus Východní Čechy, o.p.s.

„Smyslem pořádání galavečera je vyjádření díků všem, kteří se rozhodli pomáhat tam, kde je potřeba. Dobrovolníci chodí například zpříjemnit den seniorům nebo připravují zábavné aktivity pro děti. Neziskové organizace pomáhají všem potřebným, avšak samy nejsou často doceněny. Neziskovky by se proto neobešly bez pomoci společensky odpovědných firem a podnikatelů, kteří podporují jejich činnost nebo zaměstnávají jejich handicapované klienty. Všichni ocenění tak společně šíří dobro, jehož existenci je potřeba si stále připomínat,“ představuje myšlenku galavečera místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Miluše Horská, které je i místopředsedkyní pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

Oceněno bude 10 dobrovolníků 

I tento rok proto bude oceněno 10 dobrovolníků, neziskovek a firem za svou výjimečnou společenskou činnost. Nad to bude 7 dobrovolníkům udělena i speciální cena jednotlivých členů poroty, mezi nimiž zasedl například radní Pardubického kraje Pavel Šotola, náměstek primátora města Pardubice Jakub Rychtecký nebo ředitelka Krajské hospodářské komory Eva Malinová. 

„Letos se nám sešlo více jak 100 nominací. Často šlo o velmi silné příběhy pomoci. Málokoho by například napadlo, že dobrovolníkem může být i člověk, který má sám handicap. Ke všem nominovaným cítím velký obdiv a děkuji jim, že zlepšují náš svět. A proto během galavečera předáme na podiu i jim děkovný list jako projev úcty,“ dodává za pořadatele Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.

Odnesou si "Srdce na dlani" 

Ocenění ve všech třech kategoriích si převezmou cenu „Srdce na dlani“, kterou zhotovila ve svých dílnách obecně prospěšná společnost CEDR Pardubice. Vybraným dobrovolníkům bude odměnou i cesta do sídla Senátu Parlamentu ČR a Evropského parlamentu v Bruselu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .cz');.

 
 

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace