Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Laureáti cen Mladý talent 2015 Pardubického kraje sklízejí úspěchy po celém světě. Mladá výzkumnice či houslistka, přišlo přes šedesát návrhů

08.11.2015
Laureáti cen Mladý talent 2015 Pardubického kraje sklízejí úspěchy po celém světě. Mladá výzkumnice či houslistka, přišlo přes šedesát návrhů

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Loni převzal ocenění například mistr carvingu

Jedenáct medailistů z celostátních kol soutěží typu A, vyhlašovaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, a šestnáct nových držitelů ceny Mladý talent 2015. Takovou společností se bude ve středu 11. listopadu 2015 pyšnit sál Jana Kašpara v budově bývalé Reálky Krajského úřadu Pardubického kraje. Událost je každoroční součástí programu podpory talentovaných žáků, který má podněcovat jejich odborné zájmy a odborný růst, napomáhat k identifikaci a uplatnění nadání, tvořivosti v oblasti školních i volnočasových aktivit a přispívat ke smysluplnému využívání volného času dětí a mládeže.

„Soustavnou péči o talentovanou mládež vnímám jako investici do budoucnosti naší mládeže, která svůj talent a píli jistě využije v lepším uplatnění v profesním životě a svým inovativním myšlením bude posilovat konkurenceschopnost našeho regionu v rámci České republiky,“ zamýšlí se nad smyslem programu Jana Pernicová, náměstkyně hejtmana, zodpovědná za školství, kulturu a památkovou péči.

Úspěchy doma i za humny    

Oceněním Mladý talent Pardubického kraje 2015 jsou ohodnoceni žáci, kteří získali vynikající umístění v celostátních a mezinárodních soutěžích, pracovali na úspěšných projektech a dosáhli výrazných úspěchů v humanitním, přírodovědném, technickém, uměleckém nebo sportovním oboru.

Letos jsou mezi nimi například třináctiletá houslistka Hana Jasanská ze Základní umělecké školy Jaroslava Kociana v Ústí nad Orlicí, která se vedle úspěchů v řadě mezinárodních soutěží zúčastnila na pozvání České filharmonie kurzu s vynikajícím australským umělcem Rayem Chenem, vítězem Mezinárodní soutěže královny Alžběty v Bruselu, Kateřina Valentová z litomyšlského Gymnázia Aloise Jiráska, která se v uplynulém roce jako stážistka ve firmě Contipro Group, a. s., Dolní Dobrouč, podílela na úspěšném vědeckém výzkumu, mimo jiné také v soutěži I-SWEEP v texaském Houstonu, nebo Lukáš Janecký z chemické průmyslovky v Pardubicích, který se vzhledem k úspěchům v soutěži vědeckých a technických projektů středoškolské mládeže EXPO SCIENCE AMAVET zúčastnil Vernadského soutěže v Moskvě. 

Talentovaná stálice

Stálicí na nebi s názvem Mladý talent je již několik let Jiří Etrych z pardubického Gymnázia v Dašické ulici, držitel zlaté medaile z červencové mezinárodní chemické olympiády v ázerbájdžánském Baku.Ocenění převezmou také členové Dětského pěveckého sboru Zpěváčci při Základní škole v Prodloužené ulici v Pardubicích, který byl již několikrát přizván ke spolupráci s profesionály, například s Komorní filharmonií Pardubice, Corvus kvartetem, folkovou kapelou Trdlo či zpěvačkou Jitkou Zelenkovou, a věnuje se rovněž charitativním koncertům na podporu nemocných dětí.     

V programu Mladý talent Pardubického kraje 2015 bylo letos přijato 64 návrhů, z toho osm nominací v kategorii žáků základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií a 56 návrhů v kategorii žáků středních škol.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace