Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Laureáti cen Mladý talent 2015 Pardubického kraje sklízejí úspěchy po celém světě. Mladá výzkumnice či houslistka, přišlo přes šedesát návrhů

08.11.2015
Laureáti cen Mladý talent 2015 Pardubického kraje sklízejí úspěchy po celém světě. Mladá výzkumnice či houslistka, přišlo přes šedesát návrhů

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Loni převzal ocenění například mistr carvingu

Jedenáct medailistů z celostátních kol soutěží typu A, vyhlašovaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, a šestnáct nových držitelů ceny Mladý talent 2015. Takovou společností se bude ve středu 11. listopadu 2015 pyšnit sál Jana Kašpara v budově bývalé Reálky Krajského úřadu Pardubického kraje. Událost je každoroční součástí programu podpory talentovaných žáků, který má podněcovat jejich odborné zájmy a odborný růst, napomáhat k identifikaci a uplatnění nadání, tvořivosti v oblasti školních i volnočasových aktivit a přispívat ke smysluplnému využívání volného času dětí a mládeže.

„Soustavnou péči o talentovanou mládež vnímám jako investici do budoucnosti naší mládeže, která svůj talent a píli jistě využije v lepším uplatnění v profesním životě a svým inovativním myšlením bude posilovat konkurenceschopnost našeho regionu v rámci České republiky,“ zamýšlí se nad smyslem programu Jana Pernicová, náměstkyně hejtmana, zodpovědná za školství, kulturu a památkovou péči.

Úspěchy doma i za humny    

Oceněním Mladý talent Pardubického kraje 2015 jsou ohodnoceni žáci, kteří získali vynikající umístění v celostátních a mezinárodních soutěžích, pracovali na úspěšných projektech a dosáhli výrazných úspěchů v humanitním, přírodovědném, technickém, uměleckém nebo sportovním oboru.

Letos jsou mezi nimi například třináctiletá houslistka Hana Jasanská ze Základní umělecké školy Jaroslava Kociana v Ústí nad Orlicí, která se vedle úspěchů v řadě mezinárodních soutěží zúčastnila na pozvání České filharmonie kurzu s vynikajícím australským umělcem Rayem Chenem, vítězem Mezinárodní soutěže královny Alžběty v Bruselu, Kateřina Valentová z litomyšlského Gymnázia Aloise Jiráska, která se v uplynulém roce jako stážistka ve firmě Contipro Group, a. s., Dolní Dobrouč, podílela na úspěšném vědeckém výzkumu, mimo jiné také v soutěži I-SWEEP v texaském Houstonu, nebo Lukáš Janecký z chemické průmyslovky v Pardubicích, který se vzhledem k úspěchům v soutěži vědeckých a technických projektů středoškolské mládeže EXPO SCIENCE AMAVET zúčastnil Vernadského soutěže v Moskvě. 

Talentovaná stálice

Stálicí na nebi s názvem Mladý talent je již několik let Jiří Etrych z pardubického Gymnázia v Dašické ulici, držitel zlaté medaile z červencové mezinárodní chemické olympiády v ázerbájdžánském Baku.Ocenění převezmou také členové Dětského pěveckého sboru Zpěváčci při Základní škole v Prodloužené ulici v Pardubicích, který byl již několikrát přizván ke spolupráci s profesionály, například s Komorní filharmonií Pardubice, Corvus kvartetem, folkovou kapelou Trdlo či zpěvačkou Jitkou Zelenkovou, a věnuje se rovněž charitativním koncertům na podporu nemocných dětí.     

V programu Mladý talent Pardubického kraje 2015 bylo letos přijato 64 návrhů, z toho osm nominací v kategorii žáků základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií a 56 návrhů v kategorii žáků středních škol.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace