Hejtman Netolický bude řešit pokrytí Pardubického kraje mobilním signálem
13.10.2015
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Hejtman Netolický na tiskové konferenci.
Pokrytí Pardubického kraje signálem mobilních operátorů, ale také stabilita sítě a rychlost mobilního připojení, to jsou problémy, které trápí některé obce v našem kraji.
Bude se jednat s operátory
Z tohoto důvodu budou v nejbližší době zahájena jednání s mobilními operátory poskytujícími mobilní služby na území České republiky s cíle zlepšit dostupnost mobilního a datového připojení.
„Z vlastní zkušenosti vím, že jsou v našem kraji místa, kde je kvalita signálu velmi omezena a na mnoha místech není signál žádný. Stejně tak v případě mobilního internetu, který je dnes již nezbytnou součástí života mnohých z nás. Obrací se na mne občané, ale také starostové obcí, kterých se tento problém týká, a proto bychom chtěli znát bližší informace, jak bychom mohli napomoci zlepšení těchto služeb pro občany Pardubického kraje,“ uvedl hejtman Martin Netolický.
Některé regiony jsou ´na chvostu´
Z informací Českého telekomunikačního úřadu o aktuálním pokrytí území a obyvatel Pardubického kraje veřejnými širokopásmovými mobilními sítěmi LTE provozovanými v pásmech 800 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 2100 MHz a 2600 MHz a sítěmi UMTS provozovanými v pásmu 2100 MHz je patrné, že ne všechny části kraje jsou tímto signálem pokryté.
Pokrytí území Pardubického kraje třemi mobilními operátory se pohybuje od 73,6 procent u společnosti T-Mobile po 85 procent u společnosti Vodafone. Co se týká pokrytí obyvatel kraje, tak to se nachází mezi 86,7 procenty u společnosti T-Mobile po 93,5 procent u společnosti Vodafone.
Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .
Vložil: Lucie Bartoš