Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Vysokomýtská nemocnice získá nové kardiopřístroje, hlásí Pardubický kraj

15.08.2015
Vysokomýtská nemocnice získá nové kardiopřístroje, hlásí Pardubický kraj

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Vysokomýtská nemocnice získá nové kardiopřístroje

Výběr dodavatele nových přístrojů pro kardiologické oddělení Vysokomýtské nemocnice tento týden schválila Rada Pardubického kraje.

Přístroje dodá firma BTL zdravotnická technika, a. s., která nabídla nejnižší cenu 443 000 korun včetně DPH. Investice je součástí rozsáhlé přístrojové obměny ve všech pěti nemocnicích akutní péče v kraji a je hrazena z téměř čtvrtmiliardové dotace z ROP Severovýchod. 

„Lékaři a pacienti budou moci využívat nové přístroje pro kardiologická vyšetření za téměř půl milionu korun. Jde o moderní EKG, tedy elektrokardiograf, dále o tlakový holter a EKG holter, které ambulantně měří krevní tlak a aktivity srdce v průběhu 24 hodin," uvedl 1. náměstek hejtmana zodpovědný za zdravotnictví Roman Línek. „Kvalitnější péče se dočkají jak pacienti, tak lékaři, kteří získají kvalitnější pracovní podmínky,“ dodal náměstek hejtmana.

Koncepční materiály určí budoucí směry zdravotnictví v kraji

Vedení kraje se mimoto zabývalo koncepčními materiály, které určí budoucí směry zdravotnictví v kraji. Mnohé z nich mohou být klíčové pro podávání žádostí k očekávaným výzvám integrovaného operačního programu (IROP).„Některé ze starších koncepcí jsou už překonány a přirozeně budou nahrazeny. V září budeme v radě projednávat nově zpracovanou koncepci návazné péče a koncepci psychiatrické péče v Pardubickém kraji," uvedl 1. náměstek hejtmana pro zdravotnictví Roman Línek. 

Do konce roku 2015 vznikne první návrh Koncepce akutní lůžkové péče, dlouhodobá strategie NPK, a. s. Jejím cílem bude definovat strukturu této péče, její optimalizaci a případné transformační kroky a především zajistit ekonomickou rovnováhu. Tato koncepce plně nahradí Scénář efektivní transformace lůžkové péče v Pardubickém kraji a bude dopracována v průběhu příštího roku. „Návrh má za úkol zpracovat vedení společnosti ve spolupráci s lékařskou radou a garanty jednotlivých medicínských oborů,“ informoval Roman Línek.

V centru zájmu jsou ohrožené děti 

Pardubický kraj dále pracuje na plánech transformace péče o ohrožené děti. V současnosti se připravují a zpracovávají transformační plány všech tří dětských center, která Pardubický kraj zřizuje. Koncepce bude hotová příští rok.

Bez potřeby aktualizace je Koncepce následné péče Pardubického kraje. Plán pokrytí Pardubického kraje výjezdovými základnami Zdravotnické záchranné služby, který vznikl letos, má rada kraje povinnost aktualizovat až v roce 2017.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace