Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Státní dotaci na rekonstrukce silnic využije Pardubický kraj beze zbytku

07.08.2015
Státní dotaci na rekonstrukce silnic využije Pardubický kraj beze zbytku

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Nové Hrady, stavební práce

Do silnic II. a III. tříd v Pardubickém kraji bude v letošním roce investována více než jedna miliarda korun. Kromě financí z vlastního rozpočtu a peněz z evropských fondů využije kraj dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Ten na projekty oprav živičných krytů a mostů pro Pardubický kraj vyčlenil téměř 283 miliony korun.

Na některých silnicích se už pracuje

„Sedmnáct projektů je v současné době ve fázi výběrového řízení, přičemž termín otvírání obálek je dnes 7. srpna. Na dalších silničních a mostních stavbách se již pracuje. Jde například o mosty v Drahoši, v Ronově nad Doubravou, Třemošnici nebo Horních Ředicích či modernizaci silnic v Dubanech, Bližňovicích, Nových Hradech a nedávno dokončenou okružní křižovatku v Nemošicích,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

„V případě, že vysoutěžená cena připravených projektů bude nižší než částka alokovaná Státním fondem dopravní infrastruktury, máme připraveny další projekty k realizaci. Rozhodně nebudeme žádné přidělené finance vracet,“ dodal hejtman Netolický.

Dubany

Řidiči musí vydržet komplikace

Čilý stavební ruch na silnicích v Pardubickém kraji je patrný. Nese to však s sebou komplikace pro řidiče v podobě uzavírek a dočasných omezení silničního provozu. „Je logické, že většinu modernizací provádíme právě v letních měsících, kdy jsou počasí a zejména teplota pro provádění těchto stavebních prací vhodné. Uzavírky dopředu projednáváme s obcemi, městy, policií, provozovateli veřejné autobusové dopravy, místními podnikateli a dalšími důležitými účastníky řízení, aby co nejméně postihly obyvatele, podnikání a návštěvníky kraje. Bez trpělivosti řidičů a ostatních účastníků provozu se to ale neobejde. Proto bych je prosil právě o trpělivost a shovívavost,“ doplnil náměstek hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Jaromír Dušek.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace