Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Šumperk: Každý desátý řidič po ránu nafoukal

10.04.2013
Šumperk: Každý desátý řidič po ránu nafoukal

Autor: Policie ČR

Popisek: Dopravní akce v Šumperku

KRIMI V Šumperku v pondělí proběhl rozsáhlý zátah dopravní policie. Policie se zaměřila zejména na alkohol za volantem. Kdo bere podobné akce jako zbytečné otravování řidičů, měl by se podívat na statistiky „alkoholových havárek“.

Dali jste si večer pár piv nebo několik skleniček alkoholu? A mysleli jste si, že ráno v případě dopravní kontroly bude výsledek dechové zkoušky negativní? Podobného omylu se během pondělního rána dopustilo hned několik řidičů, kteří projížděli Šumperkem.

Během pěti hodin tamní policisté přistihli sedm řidičů pod vlivem alkoholu. Zřejmě se jednalo o takzvaný zbytkový alkohol, protože ve všech případech řidiči nadýchali do jednoho promile.

900 kontrol = 7 opilých řidičů

„V akci byli naši policisté z obvodního oddělení, dopravního inspektorátu, cizinecké policie a městské policie,“ řekl pro Krajské listy.cz mluvčí šumperské policie Josef Bendařík.

Celkem prošlo pondělními kontrolami šumperské policie na 900 vozidel. Všechny řidiče, kteří byli pod vlivem alkoholu, čeká řízení se správním orgánem městského úřadu.

Alkohol a dopravní nehody v ČR

V období let 1993 až 2011 v České republice zahynulo při nehodách, které zavinil alkohol 2 tisíce 300 osob. To je pro srovnání počet obyvatel obce Štíty nedaleko Šumperku.

Milan Glista

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace