Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Zloději vykáceli další kus lesa. K čemu potřebovali tolik klád a jaký flastr jim hrozí?

05.12.2014
Zloději vykáceli další kus lesa. K čemu potřebovali tolik klád a jaký flastr jim hrozí?

Autor: Ilustrační foto Tomáš Pospíšil/Lesy ČR

Popisek: I když těžba dřeva není právě tichou činností, po pachatelích policie stále ještě pátrá

KRIMI Část lesa u Rudy nad Moravou vykácel koncem listopadu neznámý zloděj a způsobil tak škodu hned dvěma vlastníkům pozemků. Může si za to odsedět i několik let. Podobný případ se stal loni, tehdy zmizely stromy kvůli pěstování konopí.

Takhle riskovat kvůli pár kládám? Neznámý pachatel porazil nelegálně 50 metrů krychlových bukového dřeva. Stalo se tak v Hrabenově u Rudy nad Moravou. Trestných činů, které policie prošetřuje jako pokusy krádeže a poškození lesa, se dopustil v období od 24. do 25. listopadu letošního roku. Pokud jej policie dopadne, hrozí mu i několik let vězení. „Za tento čin hrozí pachateli trest odnětí svobody na jeden rok až pět let,“ vyčíslil 'účet' policejní mluvčí ze Šumperka Josef Bednařík.

Zlodějna na nepravém místě

Dotyčný si svozil kulatinu k cestě a připravil na odvoz. „Svým jednáním poškodil dva majitele pozemku,“ podotkl policejní mluvčí. V katastru nemovitostí je vykácená lokalita evidována jako pozemek určený k plnění funkce lesa. Celková škoda na pokácených stromech činí 50 000 korun, krádeží vznikly holé seče o rozloze 1, 7 hektaru.

Nejde o první případ nelegální těžby dřeva v Olomouckém kraji. K bizarnímu případu došlo například loni poblíž řeky Desné, kde pachatel porazil rovněž kus lesa a na místě vysázel konopí. Zbavil se zhruba padesátky dřevin. „Neznámý pachatel pokácel někdy v době od konce března do současnosti středovou část remízku. Celkem šlo o pětapadesát stromů, jejichž stáří bylo kolem osmi let. Lesům České republiky tak způsobil škodu přes sedm tisíc korun," uvedl k tomu tehdy policejní mluvčí Josef Bednařík.

V době objevu na „vyčištěném“ místě měly rostliny konopí výšku dvacet centimetrů. „Policisté mají zmapovány lokality, kde k podobným pokusům dochází, a monitorují je. Bývají to třeba lesní mýtiny nebo místa ve vysokém porostu," vysvětlil policejní mluvčí.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tagy
krimi,
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace