Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

To jsou vyhlídky, co? Jestli vás už štve všechno kolem, víme, kam se jít porozhlédnout. U Tetřeví chaty vás snad nic nerozhodí

09.11.2014
To jsou vyhlídky, co? Jestli vás už štve všechno kolem, víme, kam se jít porozhlédnout. U Tetřeví chaty vás snad nic nerozhodí

Autor: Lesy ČR

Popisek: Pohled z nové rozhledny na Šumpersku

FOTOGALERIE Je hotová, slavnostní otevření se plánuje na jaro příštího roku, ale už teď si na ni můžete vyšlápnout. Medvědí hora v Jeseníkách se pyšní zbrusu novou, 18 metrů vysokou „Rozhlednou u Tetřeví chaty“, jejíž výstavbu v těchto dnech dokončil státní podnik Lesy České republiky. Najdete ji kousek od lanovky.

Medvědí hora je součástí moravského lyžařského areálu Kouty, situovaného nedaleko Loučné nad Desnou na Šumpersku v Olomouckém kraji. Objekt rozhledny se nachází ve vzdálenosti 40 metrů od výstupní stanice lanovky.

Kdy radši zůstat doma

Rozhledna bude pod podmínkou dodržování provozního řádu pro návštěvníky volně přístupná. K uzavření rozhledny dojde pouze v případě nepříznivých klimatických podmínek – například námraz či bouřek.

Stavba je tvořena ocelovou nosnou konstrukcí včetně schodiště, která je kotvena do betonového základu. Půdorysně zaujímá stavba plochu 4,1x4,1 metru a je opláštěna svislým dřevěným obložením.  Výhled z různých výškových úrovní je umocněn systémem průhledů a balkonů v obvodovém plášti objektu.

Jeden tip navíc

V těsné blízkostí stávající dřevěné terasy a skibaru nyní Lesy ČR dokončují ještě stavbu technického objektu, jehož součástí je rovněž nové sociální zařízení pro turisty a návštěvníky Medvědí hory. Se zprovozněním objektu je předběžně počítáno s počátkem nové lyžařské sezóny.

Lesy ČR obhospodařují více než 1,3 milionu hektarů lesního majetku, což představuje šestinu plochy ČR a zhruba polovinu lesů v ČR, a pečují o více než 38 000 kilometrů vodních toků.

Máte tip na zajímavý výlet či novinku? Pošlete nám ho  na ');

Vložil: Lucie Bartoš

Galerie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace