Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vy zkurvený ubožáku, ani nenapíšu vaše příjmení s velkým písmenem… Doktor Macek svou glosou opět naštval lidi, a tentokráte to vážně přehnal

26.07.2014
Vy zkurvený ubožáku, ani nenapíšu vaše příjmení s velkým písmenem… Doktor Macek svou glosou opět naštval lidi, a tentokráte to vážně přehnal

Foto: První zprávy.cz

Popisek: Miroslav Macek žije v Zábřehu na Moravě.

„Dobrý den, jen tak pro zajímavost Vám zasílám celý otevřený dopis, který pan Macek dostal v souvislosti se svým vyjádřením k úmrtí čtyř českých vojáků, a který si dovolil citovat pouze ve vytržené formě, přesně tak, jak se mu to hodilo a jak je pro něj typické... Onen dopis je k vidění i pod článkem J. X. Doležala...“ Toto je úvod k otevřenému dopisu pana Daniela Potockého, který si asi Miroslav Macek za rámeček nedá. Přesto stojí za pozornost…

Stále není zapomenuta glosa Miroslava Macka, který nazval zabité české vojáky „žoldáky“. Na vysvětlenou publikujeme celý text z webu Viditelný Macek z 9. 7., aby bylo jasno: „Pořád nerozumím tomu, co je hrdinského na tom být žoldákem. Ten musí pochopitelně poslouchat i ty rozkazy, se kterými vnitřně nesouhlasí a musí se účastnit bitev a válek, které jsou (jako většina těch minulých, současných a budoucích) zcela nesmyslné a nic neřešící. Rizika, že přitom může být zmrzačen nebo zemře, si je jistě dobře vědom. Za to je přece též placen.

Čecháčkovské fángličkaření

Má navíc na vybranou: může se kdykoliv žoldu vzdát a jít dělat nějakou méně rizikovou práci.
Jak jsem očekával, ihned propukly orgie pražské kavárny na téma „obrany našich hodnot“ a tradiční čecháčkovské fángličkaření. Jediné, co bohužel očekávat nelze, je seriózní debata o tom, zda v Afganistánu jde skutečně o obranu našich hodnot, a pokud ano, zda efektivním a žádoucím způsobem. Zato politického přiživování se na bulvárním zpravodajství o této válečné epizodě bude více než dost.

P.S.: Jak jsem záhy zjistil, moji zobecňující glosu leckteří berou jako znevažování smutku a bolu rodin padlých vojáků. Není tomu tak, nicméně chápu, že kdo chce psa bít, vždycky si hůl najde.
P.P.S.: Také newspeakové okecávání, že přece nejde o žoldáky, je zbytečné. Žold zůstane žoldem, tedy platem najatého vojáka, bez ohledu na to okecávání.
P.P.P.S.: Položte si zásadní dvě otázky: Domníváte se, že jsou Afgánci šťastnější a spokojenější, než před těmi dvanácti lety? Cítíte se Vy dnes bezpečněji?“  

Hloupý snob Macek uráží mrtvé, napsal téhož dne Jiří X Doležal

„Na Facebooku spousta debilů nazývá muže, kteří za naši zemi včera zemřeli, "žoldáky". A nejsou to jen bezejmenní lůzři, ale i lůzři veřejnosti známí. Mne zaujal myšlenkový výron expolitika Miroslava Macka, který dýchá demencí. Expolitik a nynější rentiér Miroslav Macek, proslulý především bitím dr. Ratha zezadu, se ublogl na svém blogísku na téma našich padlých.

Žoldnéři jsou všichni, kromě dětských vojáků v Africe

Dovoluji si pana Macka upozornit, že kromě dětských vojáků v Africe jsou dnes „žoldnéři“ všichni vojáci. S druhou světovou válkou skončilo v Evropě období masivního povolávání záloh do bojů, a ochrana území a občanů se v euroatlantické civilizaci stává prací profesionálů. Vzhledem k složitosti dnešní bojové techniky by u ní byl nezaučený záložák stejně prd platný. Není na tom nic divného, výjimečného ani překvapujícího. Být vojákem - stejně jako policistou - je normální práce, zaměstnání, ale zároveň služba, kterou její vykonavatelé dělají doslova pro všechny občany, a někdy v ní - pro bezpečí spoluobčanů - i zahynou. A to je hrdinství. Neokecatelně,“ napsal JXD.

Jiří X Doležal je přeci jen novinář, takže ač zakončil svůj sloupek expresivně, zvoláním, že by doktor Macek „měl přejít od slov k činům, od plivání na mrtvé české vojáky k boji s Talibanem. Měl by svou rentu nechat posílat rodinám těch padlých, a sám by místo nich měl jet bojovat do Afganistánu zadarmo. Vím, že to neudělá. Ale mohl by na tohle téma našich padlých hrdinů alespoň držet hubu“, stále je to slabý čaj oproti tomu, jak se vyjádřil pan Daniel Potocký:

macku, vy zkurvený ubožáku (ani na začátku věty nenapíšu vaše příjmení s velkým písmenem), v této zemi je zvykem tykat jednotlivcům, kterými opovrhujeme, a používat v tomto kontextu vulgárních, prostě česky řečeno, sprostých slov. Mám ale za to, že tykání ubožákům znamená, že se stavíme na jejich roveň v záležitostech, v jejíž souvislosti ke konfliktní situaci došlo. Já vám, macku, nemíním ani v nejmenším tykat, právě proto, že se nechci dostat na vaši ubožáckou úroveň, ale zároveň budu používat ty nejvulgárnější výrazy v souvislosti s vaší osobou, abyste rozuměl mým slovům i ve své ubožácké hlouposti a omezenosti. Pokud si prase vaše kalibru, které pouze a jen tylo z veřejných prostředků této země, aniž jí zpětně odvedlo cokoliv dobrého, kvalitního nebo alespoň obětavého, dovolí veřejně otřít své odporné a ubožácké já o příslušníky Armády České republiky, kteří položili život za naše-vaše pohodlí (samozřejmě že především za naši svobodu, demokracii a zemi jako takovou, ale hnus jako jste vy, rozumí jen tomu, že si může, po tom, co se ráno probudí, dělat, co se mu zlíbí, a to právě díky oněm „žoldákům“, policistů, hasičům a dalším), musím se ozvat.

Kreténská mackovská svině

Kreténská mackovská svině, jsou podle vás úřednice na ministerstvech, na které jste chodíval, žoldáky, jsou podle vás, úřednice a úředníci na finančních úřadech, úřadech práce, krajských úřadech atd., žoldáky, protože berou za svou práci ve službách státu, tedy České republiky, plat? Je možná vás, ubožáckou svini, považovat za vysloužilého žoldáka, protože jste, bohužel pro obyvatele této země, mnoho let působil ve veřejných funkcích placených státními institucemi této země, stejně jako jsou placeni příslušníci Armády České republiky? Myslíte si, vy ubožáku, že vaše činnost v rámci placených postů tohoto státu byla prospěšnější pro jeho občany, než práce vojáků české armády, kteří v rámci své práce musejí uposlechnout rozkaz a jít bojovat za naši svobodu, bezpečnost a klidný spánek kamkoliv na světě? (Je samozřejmě logické, že mají vyšší plat, než např. úřednice na úřadu práce, i tak prostému praseti, nabobtnalému z koryta veřejných prostředků, nemusím vysvětlovat proč, rizika provázející obě povolání jsou nesrovnatelná….)

Jestli vám to, vy kreténe, ještě nikdo nevysvětlil, tak vojáci české armády jsou stejnými zaměstnanci státu, jako jakýkoliv úředník nebo policista. Voják si nevybírá, co bude dělat, voják si jen dobrovolně vybere, že bude v armádě sloužit. Je hrdinstvím už jen to, že si dobrovolně zvolím povolání, které mě už podle přísahy zavazuje v případě nutnosti položit život pro tuto zemi. Vy, prasátko prosté, jste byl taktéž ve službách (rozumějte, platil vás erár) této země, aniž jste jí musel přísaha věrnost a nasadit pro ni krk. Vy jste jen z jejích prostředků tloustl.

Vy prasecké ubožácké mackovské nic!

Jak si může takové hnusné prase dovolit vypustit ze své tlamy nebo svými prackami někam vyplodit svůj výblitek, který by se jen otřel o čest českých vojáků, kteří padli v boji za naši svobodu a klidný život na jakékoliv frontě v jakékoliv době. Plival byste, ubožácký macku, na policistu, který by nasadil život na ulici, ve které bydlíte, aby vás, hnusné prase, ochránil, a zemřel u toho????? Stejně tak nasadili svůj život oni mrtví vojáci v Afghánistánu, jen se ta ulice nejmenovala česky a je vzdálená tisíce kilometrů.

Jenže maloměšťácký ubožák macků má omezené ubožácké myšlení a vidění, které dohlédne pouze tak akorát za plot jeho sídla postaveného za peníze získané z velké části z veřejných prostředků během absolutně neplodného a parazitujícího období působení ubožáka macka v politických funkcích této země. Jako hrdý občan České republiky nežádám lidský trus zvaný macek, aby nešířil své ubožácké názory, já v souvislosti s úmrtím našich čtyř vojáků křičím, držte hubu, vy prasecké ubožácké mackovské nic! S pozdravem Daniel Potocký.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová