Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Sekera přes 100 miliard, drobné krádeže v marketu… Glosující Macek nenechal na vychloubání Kalouska nit suchou

08.10.2013
Sekera přes 100 miliard, drobné krádeže v marketu… Glosující Macek nenechal na vychloubání Kalouska nit suchou

Autor: Hans Štembera

Popisek: Politik, překladatel, bibliofil a nadšený zahrádkář Miroslav Macek žije v rodinném sídle v Zábřehu na Moravě.

Sekera přes 100 miliard za rok je spíše další atak letité choroby tohoto státu. To píše Miroslav Macek v reakci na obhajobu politiky Nečasovy vlády bývalým ministrem financí Miroslavem Kalouskem. „Nemáme se za co stydět, jako země, jako občané. Určitě se nedá hovořit o neúspěšné hospodářské politice," řekl Kalousek při své prezentaci.

Před volbami se Miroslav Kalousek, který kandiduje za TOP 09, pustil do obhajoby hospodářské politiky minulé vlády. Kalouskova slova však nenechala klidným Miroslava Macka, který dlouhodobě glosuje dění na naší politické scéně.

„V pátek pozdě večer jsem kráčel kolem zapnuté televize a zaslechl exministra financí Kalouska, jeho typicky ledabylou dikcí asi šestkrát opakovat, že minulá vláda 'ozdravila veřejné finance',“ píše Macek na svém blogu a staví Kalouskova slova do trochu jiného kontextu.

„A já naivka měl doposud představu, že sekera přes 100 miliard za rok je spíše další atak letité choroby tohoto státu, tedy neustálého zadlužování i při vysokých daních,“ pojmenovává výsledek Kalouskova snažení Miroslav Macek.

Co lze nazvat ozdravěním financí

Bývalý ministr financí však stále prezentuje výsledky minulého vládnutí pravicové vlády jako úspěšné. Podle serveru e.15.cz Kalousek například uvedl: „Reformní opatření nebyla prorůstová, ale vedla k větší důvěře investorů.“

Veřejnost pak nabádal k důvěře v úspornou politiku. „Měli bychom si věřit alespoň tolik, jak nám věří naši věřitelé," zdůrazňoval první místopředseda TOP 09 Kalousek. "Je teď na voličích, aby se rozhodli, zda bude země pokračovat v úsporné politice, která nás bude přibližovat zemím, jako je Německo či Rakousko, nebo jestli se vydáme směrem k jižním státům eurozóny,“ ukázal Kalousek směrem na země jako Řecko, Španělsko či Itálii, tedy země s většími hospodářskými problémy.

Kalousek poslední dobou též zdůrazňuje, že za pravicové vlády jsme si na rozdíl od okolních zemí nevyráběli umělý hospodářský růst na dluh. „Vláda odmítla uměle podporovat hospodářský růst za peníze na dluh. Z mezinárodního srovnání je zřejmé, že se ekonomickou i sociální pozicí přibližujeme Rakousku i Německu. Jsme odhodláni v odpovědné hospodářské politice pokračovat s vědomím, že přináší výsledky. Vydáme-li se cestou levicových a populistických slibů, čeká nás naopak situace, kterou známe v Maďarsku či v jižní části Eurozóny," vyzdvihl nedávno exministr financí svůj boj proti dalšímu zadlužování Česka.

Miroslav Macek však hodnotí zadlužení země jinak než bývalý ministr financí. „Takže, dámy a pánové, až budete měsíčně utrácet o 10.000 korun více, než vyděláte, a budete to řešit půjčkou, nicméně se Vám podaří drobnými krádežemi v marketu snížit zadlužení na 9.500.- měsíčně, nazvěte to 'ozdravění svých financí',“ okomentoval na blogu Viditelnymacek.cz prezentaci úspěchů minulé vlády Miroslav Macek.

Co přesně napsal do své glosy doktor Macek:

V pátek pozdě večer jsem kráčel kolem zapnuté televize a zaslechl exministra financí Kalouska jeho typicky ledabylou dikcí asi šestkrát opakovat, že minulá vláda „ozdravila veřejné finance“. A já naiva měl doposud představu, že sekera přes 100 miliard za rok je spíše další atak letité choroby tohoto státu, tedy neustálého zadlužování i při vysokých daních. Takže, dámy a pánové, až budete měsíčně utrácet o 10.000.- více než vyděláte a budete to řešit půjčkou, nicméně se Vám podaří drobnými krádežemi v marketu snížit zadlužení na 9.500.- měsíčně, nazvěte to „ozdravění svých financí“.
Uf!

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace