Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Předseda ODS sám sebe označil za levicového extrémistu. Video jako důkaz. Komentář Štěpána Chába

komentář 24.04.2018
Předseda ODS sám sebe označil za levicového extrémistu. Video jako důkaz. Komentář Štěpána Chába

Autor: Facebook

Popisek: Petr Fiala a Jiří Vogel

Pan předseda ODS prof. PhDr. Petr Fiala, Ph.D., LL.M. (jméno a příjmení je uprostřed toho shluku písmen) navštívil město Štíty na Šumpersku. A tak se mu tam zalíbilo, že si nechal z návštěvy udělat reklamní spot pro ODS. Proč? Protože město Štíty dobře hospodaří. Bez dluhů, naopak, s výnosy a spokojenými občany. Podle Fialy, jak tvrdí ve spotu, je za tím poctivá pravicová politika. Nu, pojďme jeho zmatenou úvahu rozporovat.

Vezměme to hned z gruntu. Celých třicet let od revoluce se nám neustále cpe do hlav, že demokratická, svobodná a pravicová politika je založená na privátním vlastnictví. Všechno jsme museli privatizovat. Všechno, co jen šlo. Včetně vody, bytového fondu, firem. V rukou měst, obcí i samotného státu zůstalo málo. To je ztělesněním pravicové politiky. Nic nesmí zůstat v rukou státu, protože to jde proti principu pravicové politiky. Křiví to trh. Pokud tvrdíte opak, jste komunista, levičák, extrémista a tajně sníte o dalším Vítězném únoru.

 

Fiala sám sebe označil za levicového extrémistu

Prof. PhDr. Petr Fiala, Ph.D., LL.M. (jméno a příjmení je stále uprostřed toho shluku písmen, nezatoulalo se) se ve spotu zvídavě ptá místního starosty Jiřího Vogela (také člen ODS), jak toho dosáhli. A jeho prohlášení je na chycení se futer. Město vlastní 400 hektarů lesů, vlastní bytový fond, vodu a kanalizaci, má vlastní stavební partu hic (ne firmu, prostě stavaře, kteří makají pro město). Tím ušetří město Štíty až 25 milionů ročně. A stěžejní věta pana starosty: „Naším cílem není prodávat majetek a mít z toho kapitálový zisk, ale udržet ten majetek dalším generacím.“ Chtělo by to zvolání – Vogel na Hrad.

A co na to Fiala? Mile se usmívá, přikyvuje a tvrdí, že je to poctivá pravicová politika. Poctivá možná, politika také. Ale pravicová, promiňte, to ani omylem. A pokud ano, pokud tedy u ODS došlo k takovému politickému obratu, ba přímo veletoči, bylo by fajn poukázat na devadesátá léta a zeptat se pana předsedy Fialy, jestli v té době bylo všechno v cajku. Jestli nedošlo k nějakému přehmatu. Protože právě v devadesátých letech, vinou ODS, přišla republika o podstatnou část prostředků k tomu, aby mohla hospodařit jako město Štíty. Přišla o byty, o vodu, o firmy, o příležitost něco tu nechat dalším generacím. Prostě podstatnou část majetku rozprodala za zrcátka a korálky, aby měla kapitálový zisk. Na další generace nechť padne stín exkrementu, který z nás vylezl po devadesátkách, protože víc toho pro ně nezbylo.

Radnice opravená za hubičku

Ale pan starosta Vogel nemlčí, pokračuje dál. Budova současné radnice byla zdevastovaná. Město ji opravilo svépomocí, svými lidmi, díky čemuž zůstaly peníze ve městě. Na opravách pak jako bonus ušetřili 22 milionů, tvrdí ve spotu starosta Vogel Fialovi. Ten se stále spokojeně zubí, ač by měl pěnit vzteky, protože tohle je příkladná a poctivá levicová politika. Až se mi tají dech hrůzou, protože v tom jsou cítit až komunistické myšlenky, kdy lidé dělají pro lidi a to vše v rámci komunity. V tomto případě města. Ten umí to a ten zas tohle a všichni dohromady uděláme moc, že jo.

A tak nevím, jestli to panu Fialovi jen nedošlo, ale nechal natočit reklamní spot pro ODS, který usvědčuje samotnou ODS z toho, že poslala celou republiku do kopru pro něco, co nefunguje a fungovat nebude. Zisky jsou odváděné mimo republiku, jsme montovnou toho nejhrubšího zrna, zcela závislí na blahovůli jiných států a korporací, nevlastníme v republice prakticky nic, o co by jednomu stálo za to si opřít byť i jen vidle.

Vložil: Štěpán Cháb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace