Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

To je odporný, ty vole! Zdeněk Pohlreich naservíroval podnikatelům maso z odpadkového koše. Čistočistý hazard se zdravím. A následovalo něco šokujícího....

29.09.2016
To je odporný, ty vole! Zdeněk Pohlreich naservíroval podnikatelům maso z odpadkového koše. Čistočistý hazard se zdravím. A následovalo něco šokujícího....

Autor: TV Prima

Popisek: Zdeněk Pohlreich: Tentokráte Šéf vyrazil do Mohelnice

Fakt, že je úroveň mnoha českých restaurací skutečně mizerná a jejich hostům jde nezřídka o zdraví, pravidelně dokazuje populární pořad televize Prima Ano, šéfe! To, co ale divákům ukázal tento týden, dosud nemá obdoby. Když jeho hlavnímu aktérovi Zdeňku Pohlreichovi personál jedné moravské, rádoby „americké“ restaurace naservíroval odporné blafy, vytočený host se odhodlal, že majitelům udělí pořádnou výchovnou lekci.

Nechal jim totiž uvařit to samé a neváhal přitom kuchaře donutit, aby vytáhl mleté maso z odpadkového koše, kam ho po Pohlreichově kritice, že není čerstvé, vyhodil. Podivný, patrně zdravotně postižený kuchtík musel svým šéfům vyrobit ty samé hamburgery, jaké před tím donesli jeho kolegové na stůl vyhlášenému českému kuchaři. Rozzuřili ho tím doslova k nepříčetnosti a explozi ostrých glos, přičemž ta nejslušnější byla, že je to opravdu silný tabák a divoký západ.  Poté, co nelítostný Šéf znechuceně ochutnal několik jídel  z nabídky a zhodnotil je slovy „To je odporný, vole, scheisse!“  pustil se do svého pověstného řádění.

Americká „krása“

Nejprve vyhledal majitele „příšerné restaurace“ a již to samotné byl pro diváky napínavý zážitek. Našel je totiž v protějším obchodním domě, kde se bezelstně přiznali k tomu, že nemají pro vedení restaurace žádné odborné znalosti a zkušenosti, podnikat začali s igelitovými taškami a dalším zbožím, například náhrobními deskami. Na rozdíl od kuchaře Honzy, který tvrdil, že je vyučený kuchař s maturitou z turismu. Podnikatelé se mimo jiné bránili, že sehnat dobrého kuchaře je velký problém a za měsíc a půl, co svoji  restauraci vedou, jich vystřídali už sedm. Padáka vzápětí dostal i Honza. Jeho okamžité výpovědi předcházel ostrý konflikt  s Pohlreichem. Tomu se kuchař přiznal, že to, co mu uvařil, by sám nejedl. Následovala konfrontace s provozním, který se také vymlouval, že nemají pořádného kuchaře. Sám uznal, že to, co Honza uvařil, je strašné.  Šokující reportáž z kuchyně byla výmluvně podkreslena hudbou z filmu Americká krása.

Čistočistý hazard se zdravím

Nečekaným vyvrcholením Ano, šéfe!  byla scéna s adoptivní kuchařovou matkou. Ta vlítla do restaurace a  hystericky obvinila Pohlreicha, že kvůli zvýšení sledovanosti ublížil  jejímu nemocnému synovi. Bránila ho, že má za sebou tři operace srdce. Ten jí ale dal co proto: „Nedělejte mi tady ostudu před těma lidma, protože já jsem vašemu synovi vůbec nic neudělal.  Váš syn mi naservíroval jídlo, které bylo čistočistý hazard s mým zdravím.“  A ostře zdůraznil, že na jeho vyhazovu nemá naprosto žádnou vinu. 

Kdo za to může?

Na rozdíl od většiny jiných nesmyslných kuchařských show byla tato další otřesnou ukázkou, co vše je v českých restauracích možné. Pohlreich ji kromě „nápravy“ další provozovny využil i k obžalobě našeho systému, který umožňuje, aby kuchaři jako Honza získali výuční list a podobné podniky mohly být vůbec provozovány. Konstatoval, že za to, co se v restauraci děje, nesou jednoznačně odpovědnost její majitelé a souhlasila s ním i naprostá většina diváků. Dokonce byli rozhořčeni, že byl zaměstnán jako kuchař evidentně  postižený mladík.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace