Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Stanice Zábřeh na Moravě. Opět zastavujeme

28.05.2013
Stanice Zábřeh na Moravě. Opět zastavujeme

Autor: Jiří Salik Sláma, Mafra, Profimedia.cz

Popisek: Ilustrační foto

Odstrčení a možná i zapomenutí. S malou nadsázkou řečeno se zhruba tak nějak cítili lidé ze Zábřehu na Šumpersku. Dříve tu každý den zastavovala většina rychlíků projíždějících na trase Praha – Ostrava, posledního půl roku jich zbylo jen pár. Lidé ze Šumperska tak museli jezdit za rychlíky až do Olomouce. Teď se blýská na lepší časy.

V dubnu začaly v Zábřehu na Moravě častěji zastavovat České dráhy. Od června to chce i RegioJet. Poslední půlrok přitom stavěly žluté vlaky v Zábřehu jen dvakrát za den. Proč? Mluvčí společnosti RegioJet Aleš Ondrůj loni v prosinci řekl, že je trať směrem na Prahu přetížená.

Vše se už za pár dnů změní a v Zábřehu denně zastaví 12 spojů RegioJet. „Nikdy jsme se nesmířili s tím, že bychom opustili naše zákazníky v Zábřehu či Šumperku. Již v prosinci jsme deklarovali naši připravenost se do Zábřehu vrátit ihned, jakmile to bude možné,“ uvedl pro Krajské listy.cz Jiří Schmidt, ředitel společnosti RegioJet.

Nový jízdní řád

Od 9. června, kdy začne platit nový jízdní řád, v Zábřehu zastaví všech devět spojů RegioJet ve směru na Prahu a v opačném směru to budou každý den tři odpolední spoje.  „Vedli jsme za tímto účelem intenzivní jednání jak s městem, tak se Správou železniční dopravní cesty a nový jízdní řád se zastávkou většiny vlaků IC RegioJet v Zábřehu je výsledkem této naší společné snahy,“ dodal Schmidt.

Uleví se nejen Zábřehu

Stanice Zábřeh na Moravě je nástupní a výstupní stanice pro lidi z rozsáhlého regionu a měst Šumperk, Jeseník, Zábřeh, Mohelnice a mnoha dalších obcí.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace