Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Skrz naskrz pravičák Macek fakt není žádný velký sympaťák. Ale jeho glosy jsou leckdy TAK trefné: Jako ta o šéfovi německé kontrarozvědky

03.12.2015
Skrz naskrz pravičák Macek fakt není žádný velký sympaťák. Ale jeho glosy jsou leckdy TAK trefné: Jako ta o šéfovi německé kontrarozvědky

Autor: Facebook

Popisek: Miroslav Macek stále žije v Zábřehu na Moravě.

Pod názvem Viditelný Macek publikuje jeden ze zakladatelů ODS Miroslav Macek své pravidelné glosy. Název odkazuje na Neviditelného psa Ondřeje Neffa, který se každý den také vyjadřuje k aktuálním otázkám. Ve čtvrtek nás zaujali oba pánové, z jejichž sloupků jsme pro vás vybrali to nejzajímavější. I když by si v hospodě k jednomu stolu určitě nesedli, jedno společné mají - dokonalé pointy.

Čtvrteční glosy Miroslava Macka

Šéf německé kontrarozvědky Hans - Georg Maaßen během návštěvy Rakouska prohlásil (dle agentury APA, kterou citovala ČTK), že 70 až 80 procent migrantů jsou mladí muži od 16 do 35 let, část z nich má bojovou zkušenost, někteří válčili za Islámský stát a někteří mají příkaz k boji. Maaßen řekl, že jeho úřad ví o 7900 islamistech v Německu hájících násilný džihád. Německo a střední Evropa jsou dle něj v ohnisku zájmu Islámského státu, který zde plánuje útoky.

Zase jeden islamofóbní a xenofóbní čecháček, který netouží po kulturním obohacení! Kde se pořád berou?

Čtenář glos V. S. mi poslal ukázku komentáře slovenského novináře Daga Daniše k terorismu podporovanému Tureckem a současnému dění mezi EU a Tureckem: 

Islamista Erdogan bude i nadále financovat a vyzbrojovat teroristy. Protože může. Novináře, kteří na to upozorní, zatkne. Protože může. Bude i nadále terorizovat Sýrii, ze které utíkají miliony uprchlíků do Evropy. Protože může. A k Evropské unii se bude chovat jak ke špinavému hadru. Protože může. A Unie mu za to bude platit miliardy eur. Protože….prý musí.

Neviditelný pes: Slovo do pranice 

Rusové veřejně obvinili tureckého prezidenta Erdogana, že jeho země a dokonce jeho rodina kšeftuje s ropou vytěženou v Sýrii Islamským státem. Náměstek ruského ministra obrany Anatolij Antonov předložil fotografie dokumentující kolony cisteren směřujících z území kontrolovaného IS do Turecka.

Je to obvinění s těžko dohlédnutelnými důsledky. Je natolik vážné, že musí být doloženo nebo vyvráceno. Samozřejmě se budou mnohé oči stáčet k Washingtonu. USA jsou v Sýrii angažované. Jestliže dokázala americká špionáž fízlovat mobilní telefon německé kancléřky, jak to, že její technické prostředky zatím neodhalily kolony cisteren, jichž má snad být až osm tisíc?

Turecko je spojenecká země NATO a ve studené válce se Sovětským svazem sehrálo výraznou úlohu jako opora jižního křídla aliance. Zde byly radarové stanice a letecké a raketové základny. Doba se ale změnila a s ní i nepřátelé. Na nepřiznané spojenectví s IS poukazují už delší dobu Izraelci. Rusové to ale teď řekli naplno. Člen NATO podporuje zločineckou organizaci, kterou se NATO snaží potřít. To je něco tak vážného, že by se k tomu mělo NATO postavit.

Když se objevilo podezření, že masakr na kyjevském Majdanu rozpoutali střelci z řad proevropských bojovníků za čistou demokracii, nastalo hlasité mlčení a zametání všeho pod koberec a dnes se o tomto skandálu vůbec nemluví.

Osm tisíc cisteren se ale pod koberec nevejde.

Na stanici Plus si povídala Barbora Tachecí s Magdou Vašáryovou. Politička předvedla nádherný výkon ve věci výkrutu a mlžení, když uhýbala před jednou jednoduchou otázkou. Tachecí se jí ptala, jak se dívá na ty enklávy v západní Evropě, kde převládá muslimský živel a odkud se rekrutují vrazi a teroristé. Taktika paní Vašáryové byla jednoduchá: Když chci mlčet, musím ze sebe vyslovit spoustu slov.

A fungovalo to.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace