Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Skrz naskrz pravičák Macek fakt není žádný velký sympaťák. Ale jeho glosy jsou leckdy TAK trefné: Jako ta o šéfovi německé kontrarozvědky

03.12.2015
Skrz naskrz pravičák Macek fakt není žádný velký sympaťák. Ale jeho glosy jsou leckdy TAK trefné: Jako ta o šéfovi německé kontrarozvědky

Foto: Facebook

Popisek: Miroslav Macek stále žije v Zábřehu na Moravě.

Pod názvem Viditelný Macek publikuje jeden ze zakladatelů ODS Miroslav Macek své pravidelné glosy. Název odkazuje na Neviditelného psa Ondřeje Neffa, který se každý den také vyjadřuje k aktuálním otázkám. Ve čtvrtek nás zaujali oba pánové, z jejichž sloupků jsme pro vás vybrali to nejzajímavější. I když by si v hospodě k jednomu stolu určitě nesedli, jedno společné mají - dokonalé pointy.

Čtvrteční glosy Miroslava Macka

Šéf německé kontrarozvědky Hans - Georg Maaßen během návštěvy Rakouska prohlásil (dle agentury APA, kterou citovala ČTK), že 70 až 80 procent migrantů jsou mladí muži od 16 do 35 let, část z nich má bojovou zkušenost, někteří válčili za Islámský stát a někteří mají příkaz k boji. Maaßen řekl, že jeho úřad ví o 7900 islamistech v Německu hájících násilný džihád. Německo a střední Evropa jsou dle něj v ohnisku zájmu Islámského státu, který zde plánuje útoky.

Zase jeden islamofóbní a xenofóbní čecháček, který netouží po kulturním obohacení! Kde se pořád berou?

Čtenář glos V. S. mi poslal ukázku komentáře slovenského novináře Daga Daniše k terorismu podporovanému Tureckem a současnému dění mezi EU a Tureckem: 

Islamista Erdogan bude i nadále financovat a vyzbrojovat teroristy. Protože může. Novináře, kteří na to upozorní, zatkne. Protože může. Bude i nadále terorizovat Sýrii, ze které utíkají miliony uprchlíků do Evropy. Protože může. A k Evropské unii se bude chovat jak ke špinavému hadru. Protože může. A Unie mu za to bude platit miliardy eur. Protože….prý musí.

Neviditelný pes: Slovo do pranice 

Rusové veřejně obvinili tureckého prezidenta Erdogana, že jeho země a dokonce jeho rodina kšeftuje s ropou vytěženou v Sýrii Islamským státem. Náměstek ruského ministra obrany Anatolij Antonov předložil fotografie dokumentující kolony cisteren směřujících z území kontrolovaného IS do Turecka.

Je to obvinění s těžko dohlédnutelnými důsledky. Je natolik vážné, že musí být doloženo nebo vyvráceno. Samozřejmě se budou mnohé oči stáčet k Washingtonu. USA jsou v Sýrii angažované. Jestliže dokázala americká špionáž fízlovat mobilní telefon německé kancléřky, jak to, že její technické prostředky zatím neodhalily kolony cisteren, jichž má snad být až osm tisíc?

Turecko je spojenecká země NATO a ve studené válce se Sovětským svazem sehrálo výraznou úlohu jako opora jižního křídla aliance. Zde byly radarové stanice a letecké a raketové základny. Doba se ale změnila a s ní i nepřátelé. Na nepřiznané spojenectví s IS poukazují už delší dobu Izraelci. Rusové to ale teď řekli naplno. Člen NATO podporuje zločineckou organizaci, kterou se NATO snaží potřít. To je něco tak vážného, že by se k tomu mělo NATO postavit.

Když se objevilo podezření, že masakr na kyjevském Majdanu rozpoutali střelci z řad proevropských bojovníků za čistou demokracii, nastalo hlasité mlčení a zametání všeho pod koberec a dnes se o tomto skandálu vůbec nemluví.

Osm tisíc cisteren se ale pod koberec nevejde.

Na stanici Plus si povídala Barbora Tachecí s Magdou Vašáryovou. Politička předvedla nádherný výkon ve věci výkrutu a mlžení, když uhýbala před jednou jednoduchou otázkou. Tachecí se jí ptala, jak se dívá na ty enklávy v západní Evropě, kde převládá muslimský živel a odkud se rekrutují vrazi a teroristé. Taktika paní Vašáryové byla jednoduchá: Když chci mlčet, musím ze sebe vyslovit spoustu slov.

A fungovalo to.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Anička Vančová