Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Šumperský rej: Nekonečný příběh altánu pokračuje

04.03.2013
Šumperský rej: Nekonečný příběh altánu pokračuje

Autor: Radnice

Popisek: Radnice v Šumperku

Definitivní rozhodnutí o podobě Smetanových sadů mělo padnout už na konci loňského roku. Šumperské zastupitelstvo se ale v prosinci tímto bodem vůbec nezabývalo, ačkoli jej mělo na programu. O osud sadového altánku se přitom šumperští radní přou už několik měsíců.

„Na posledním zasedání bylo přítomno jen dvacet zastupitelů, proto bylo rozhodnuto, že se projednávání konečné podoby Sadů přesune na další termín, který připadá na konec ledna, kdy snad bude účast větší,“ informoval tajemník šumperské radnice Petr Holub.

Zatímco na odstranění starých stromů i celé lipové aleje se zastupitelé dohodli už loni v létě, osud železobetonového přístřešku zůstává stále nejistý. V úvahu připadají jen dvě možnosti, jak s ním může město naložit.

První počítá s jeho rekonstrukcí, druhá naopak navrhuje demolici altánku a náhradu vodními prvky. Zatímco zastánci mírnějšího řešení poukazují na bohatou tradici stavby, příznivci bourání kritizují špatný stav altánku i fakt, že do moderně pojatých parků podobné objekty nepatří. „Osobně jsem pro zachování stavby, a to hlavně z důvodu ekonomického. Instalace jakýchkoli vodních prvků je totiž vždy finančně velmi náročná,“ obhajoval před časem svůj postoj zastupitel František Merta.

Společně s altánkem bude zastupitelstvo v roce 2013 projednávat i rozpočet města na příští rok. Právě tento bod má do zasedací místnosti přilákat více zastupitelů a zároveň tak zajistit definitivní rozlousknutí altánkového oříšku.

(Zdroj: sumpersky.rej.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace