Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Překvapení. Nejlíp hodnocené město po Praze je Prostějov

15.04.2013
Překvapení. Nejlíp hodnocené město po Praze je Prostějov

Autor: Moody's

Popisek: Moody's jako značka prestiže

Statutární město Prostějov obhájilo národní ratingové hodnocení na úrovni Aa1.cz. Jedná se po ratingu celé České republiky a hlavního města Prahy o druhé nejvyšší hodnocení v rámci vlasti. Výborné hodnocení města ratingovou agenturou Moody´s je umocněno výhledem do dalších let, které je označeno jako stabilní.

Národní rating statutárního města Prostějov na úrovni Aa1.cz odráží řadu faktorů, zejména závazek současného vedení města udržet nízkou úroveň zadlužení a jeho dosavadní solidní provozní výsledky v posledních pěti letech.

V roce 2012 hrubý provozní výsledek města narostl téměř k 21 procentům provozních příjmů ve srovnání se 14 procenty zaznamenanými v roce 2011. Podle agentury Moody‘s budou provozní přebytky města v budoucnosti záviset hlavně na růstu příjmů, jelikož se prostor pro další výrazná úsporná opatření, která proběhla v letech 2009 až 2012, značně zmenšil.

Rozpočet města je navázán na hospodaření státu

 

„Předpokládáme, že v roce 2013 bude rozpočet Prostějova těžit ze změny rozpočtového určení daní, což by mělo městu zajistit alespoň mírný nárůst příjmů. Přesto existují jistá rizika vyplývající z potenciálního sníženého objemu výběru sdílených daní vzhledem k očekávané ekonomické stagnaci v roce 2013,“ konstatuje ratingová analýza.

„Takové ocenění naší práce je příjemné, výsledek ovšem nepřeceňuji. Je potřeba si uvědomit, že rozpočet města je do značné míry navázán na hospodaření státu, na kterém jsme závislí, ale nedokážeme ho ovlivnit. V každém případě patří mé poděkování všem, kteří se na úspěchu města podílejí - zastupitelům, pracovníkům magistrátu a organizací, které město zřizuje,“ uvedl Miroslav Pišťák (ČSSD), primátor města. K jeho poděkování se připojil také Jiří Pospíšil, první náměstek primátora. „Věřím, že se nám společně podaří dosáhnout i letos minimálně stejně velmi dobrých výsledků hospodaření města, jako v loňském roce,“ dodal Jiří Pospíšil (ODS).

Zdeněk Svoboda

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace