Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Prostějov nabírá lidi na úklid města. Zaplatí je stát, 15 tisíci měsíčně

11.04.2013
Prostějov nabírá lidi na úklid města. Zaplatí je stát, 15 tisíci měsíčně

Autor: MG

Popisek: Úřad práce v Prostějově

Nové pracovníky na veřejně prospěšné práce přijmou v Prostějově. Rozhodla o tom na své poslední schůzi městská rada. Důvod? Město nemá kdo uklízet.

Prostějov se tak chce vypořádat s nálezem Ústavního soudu, který vloni zrušil povinnost, díky které dlouhodobě nezaměstnaní museli nastoupit na veřejnou službu. Řada měst nyní řeší podobný problém.

Prostřednictvím veřejně prospěšných prací bude letos v Prostějově zaměstnáno celkem 20 lidí. To je navýšení o jedenáct pozic. "Vzhledem k potřebám Magistrátu města Prostějova využijeme tyto pracovníky zejména k úklidu a údržbě veřejných budov a prostranství," uvedl pro Krajské listy.cz první náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Zaplatí je stát

„Výše příspěvku je až 15 tisíc korun a doba poskytování je nejdéle 12 měsíců na jednoho konkrétního zaměstnance," vysvětlil Jiří Pospíšil. Veřejně prospěšné práce plně dotuje stát prostřednictvím úřadů práce. Úřad práce městu zaplatí skutečně vynaložené prostředky na mzdy zaměstnanců a zaplatí za ně i sociální a zdravotní pojištění. 

Dva nové pracovníky na veřejně prospěšné práce letos přijali v Rožnově pod Radhoštěm. Celkem 4 lidé budou pro město pracovat do konce června 2013.

Tisíce lidí veřejnou službu odmítly

„Veřejnou službu v roce 2012 vykonalo 47 tisíc uchazečů o zaměstnání. Téměř čtyři tisíce lidí ji vykonávat odmítly,“ uvedl mluvčí Úřadu práce České republiky Jiří Reichl. Ústavní soud veřejnou službu zrušil vloni v listopadu s tím, že je ponižující a odporuje Listině základních práv a svobod i zákazu nucené práce. 

Milan Glista

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace