Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Koncert proti koalici vládnoucí Prostějovu byl zrušen, organizátor mluví o rudých chapadlech a politické zvůli

19.11.2014
Koncert proti koalici vládnoucí Prostějovu byl zrušen, organizátor mluví o rudých chapadlech a politické zvůli

Autor: Muzeum Prostějovska.

Popisek: Z výstavy v Prostějově, která zakázána nebyla.

Kavárna Ve Špalíčku v Prostějově nesměla koncem uplynulého týdne pořádat akci, která byla předem oznámena. Šlo o koncert proti komunistům na radnici. Provozovatel kavárny to zcela otevřeně zdůvodnil na své facebookové stránce. Viní z toho sociálního demokrata v čele muzea.

Koncert proti „rudé koalici“, která se usídlila na prostějovské radnici, se měl podle plánů uskutečnit v neděli 16. listopadu kavárně Ve Špalíčku. „Bohužel z důvodu politické zvůle pronajímatele - Muzeum Prostějovska - se nekoná. Koncert skupiny Jižní Ryba a hosté se přesouvá do baru 12 opic, kam zatím rudá chapadla nedosáhnou,“ vzkázal na sociální síti provozovatel.

V Prostějově je to síla!

Festival nesouhlasu s rudou koalicí na radnici se měl uskutečnit celkem na třech místech. Dalším byl Bar 12 opic a Apollo 13, náhradníkem se stala pivnice U Broučka. „Jinak pro náplavu z Přerova, co šéfuje té prostějovské rychlé rotě, Festival nesouhlasu pořádám já, pokud chcete zase někoho předvolávat nebo zatýkat,“ vzkázal přes sociální síť obyvatel Pupík Hasa. Pod jeho komentář se vyslovilo několik lidí. „To je síla. Zastrašování, výslechy… co bude dál?“ ptá se například Martin Hruban a dodává: „Někoho vyhodí ze školství, druhému zavřou klub? V Prostějově jsme se vrátili zpět v čase. Smutné je, že tyhle lidé teď vládnou našemu pěknému městu a my je za to ještě platíme.“

Je za tím oranžová koaliční partaj?

Lidé se ptají, kdo z muzea se proti akci konkrétně vyjádřil. Podle pořadatele je to přímo ředitel. Údajně měl být na kandidátní listině ČSSD, což má vše vysvětlovat. Šestačtyřicetiletý Daniel Zádrapa je podle kandidátní listiny skutečně na 29. místě sociální demokracie v Prostějově.

V muzeu, respektive ve Špalíčku, přitom nyní probíhá výstava Život všední před listopadem ´89. Jde o výstavu fotografií Boba Pacholíka a artefaktů jako jsou noviny, časopisy, audiovizuální a výpočetní technika, drobné předměty každodenní potřeby, které dokumentují předlistopadové období. Potrvá do 26. listopadu. Ta podle ředitele muzea není tak otevřená, jako měl být koncert odpůrců komunismu.

Jednání nového zastupitelstva v Prostějově se uskuteční 24. listopadu od 9 hodin v jednací síni radnice.

Děje se u vás také něco zajímavého? Pošlete nám svůj námět  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace