Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Ve Vodní ulici v Prostějově vznikne polyfunkční dům

12.04.2014
Ve Vodní ulici v Prostějově vznikne polyfunkční dům

Autor: archiv

Popisek: Nová radnice v Prostějově

Rada města Prostějova doporučila zastupitelstvu schválit prodej bytového domu včetně pozemku ve Vodní ulici č. 11, a to za cenu 2,126 milionu korun. Dům je ve velmi špatném technickém stavu a vyžaduje kompletní rekonstrukci.

Město jej nabízelo k prodeji v minulém roce. Ve vyhlášeném záměru trvajícím od 24. června do 1. října se nepřihlásil žádný zájemce. Cena domu byla stanovena soudním znalcem na 1,748 milionu korun. V průběhu října a listopadu 2013 se na město obrátili dva zájemci o koupi domu s nabízenou cenou 870 tisíc, resp. 900 tisíc korun, rada města vyhlásila opakovaný záměr, do kterého se přihlásil třetí potenciální kupec s nabídkou 1,02 milionu korun. Informoval o tom web města Prostějov.

Do uzávěrky záměru 21. března 2014 se přihlásili dva zájemci

„Vzhledem k tomu, že město neobdrželo od zájemců podklady, jak hodlají dál s domem naložit, vyhlásili jsme nový záměr s podmínkou předložení studie budoucího využití nemovitosti, včetně závazných termínů provedení stavebních prací. Minimální prodejní cena byla stanovena na 888 tisíc korun s podmínkou složení kauce ve výši 102 tisíc korun,“ vysvětlil Jiří Pospíšil, první náměstek primátora.

Do uzávěrky záměru 21. března 2014 se přihlásili dva zájemci, kteří složili požadovanou kauci na účet města s tím, že jedni nabídli cenu 1,355 mil. Kč s pouze slovním popisem budoucího využití objektu. „Druzí zájemci předložili také grafickou studii a nabídli cenu 2,126 milionů korun. Tuto nabídku doporučujeme zastupitelstvu ke schválení,“ uvedl Jiří Pospíšil.

Architektonické řešení respektuje okolí z hlediska řadové zástavby

Vítězní zájemci ve studii budoucího využití nemovitosti navrhují asanaci současného objektu a výstavbu polyfunkčního domu s přízemím určeným pro komerční využití a s dvanácti bytovými jednotkami v dalších podlažích. Výška čtyřpodlažního objektu bude 13 metrů, čímž vyhoví podmínkám připravovaného územního plánu.

Architektonické řešení respektuje okolí z hlediska řadové zástavby, měřítka a uspořádání objektu. Stavba řeší dlouhodobě nevyhovující stav současné budovy, generuje nová parkovací stání ve vnitrobloku a přispívá k revitalizaci území ve smyslu oživení a návratu kvalitní rezidenční funkce do centra města.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace