Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Prostějov se uchází o další finance z evropských fondů

29.03.2014
Prostějov se uchází o další finance z evropských fondů

Autor: Hans Štembera

Popisek: Ilustrační foto

Rada Prostějova projednávala v minulém týdnu další investiční akce, ve kterých se uchází o dotace z evropských fondů. Snaží se tak maximálně využít posledních možností, které nabízí končící plánovací období Evropské unie pro léta 2007 – 2013.

Informoval o tom web města Prostějova. Úřad Regionální rady Střední Morava vyhlásil výzvu z ROP Střední Morava na předkládání žádostí o dotace v rámci prioritní osy Cestovní ruch na projekty v oblasti veřejné infrastruktury a služeb. V jeho rámci podalo město žádost o dotaci na projekt stezky zdraví.

bude vybudován krytý přístřešek sloužící k zastavení jako odpočívadlo a mostek přes tok Hloučely

Ten byl vytipován jako vhodný projekt zaměřený na rozvoj cestovního ruchu v oblasti biokoridoru Hloučela k posílení jeho rekreačně relaxační funkce. Na základě prověření možných aktivit byla zpracovaná studie, která zahrnuje vybudování tzv. stezky zdraví, která počítá se šesti zastaveními v trase biokoridoru umožňujících pohybové aktivity – přírodní posilovna, prvky zaměřené na strečink, balanc a koordinaci, nohy, břicho, ruce.

Dále bude vybudován krytý přístřešek sloužící k zastavení jako odpočívadlo a mostek přes tok Hloučely. Na severním břehu Hloučely je také počítáno s aktivitou tzv. discgolf - házení frisbee talířem na cíl. Celkový předpokládaný rozpočet je stanoven na 2,9 mil. Kč vč. DPH s možností dotace cca až 2,465 mil. Kč (85 % způsobilých výdajů projektu), vlastní zdroje jsou předpokládány ve výši 0,435 mil. Kč.

Zároveň jsou připravovány materiály pro do programu Integrovaných teritoriálních investic

Rada města Prostějova také schválila projektové náměty a podání žádostí o dotace projektů „Studie proveditelnosti k realizaci přírodě blízkých protipovodňových opatření pro ochranu města Prostějova,“ „Energeticky úsporná opatření na MŠ Smetanova, MŠ Moravská, MŠ Fanderlíkova,“ a „Výsadba aleje podél cyklostezky Kralická“ v rámci Operačního programu Životní prostředí.

Zároveň jsou připravovány materiály pro do programu Integrovaných teritoriálních investic (ITI) středomoravské aglomerace, zahrnující města Olomouc, Prostějov a Přerov, který se má realizovat v příštím programovacím období 2014 – 2020. Projekty, které budou zahrnuty do ITI, budou muset být ověřeny z pohledu jejich proveditelnosti, odhadu nákladovosti a stanovení monitorovacích indikátorů. Tyto údaje by měly vycházet ze studií proveditelnosti a prověřovacích studií a nově i projektových dokumentací.

„Právě na přípravu projektových dokumentací Rada města vyčlenila rozpočtovým opatřením půl milionu korun. Ovšem bez toho, aniž by se jednalo o mimořádný výdaj z rozpočtu města. Převod finančních prostředků proběhne pouze v rámci kapitoly odboru rozvoje a investic,“ dodal náměstek primátora Zdeněk Fišer.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace