Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Rozšíření botanické zahrady v Prostějově finišuje

27.03.2014
Rozšíření botanické zahrady v Prostějově finišuje

Autor: archiv

Popisek: Nová radnice v Prostějově

V těchto dnech vrcholí stavební práce na rozšiřování Botanické zahrady Petra Albrechta v Prostějově. Její rozloha se zvýší o více než třetinu. Pro letošek je v rozpočtu města schválena na dokončení této investiční akce částka 2,28 milionu korun.

Informoval o tom web města Prostějov. „Při odstraňování náletových dřevin na pozemcích, na kterých je botanická zahrada rozšiřována, se zjistilo, že musí být kompletně vytěženo podloží, které vykazovalo značnou příměs odpadového materiálu, vápenné jámy, cihelnou drť, beton a podobně. Jedná se s největší pravděpodobností o pozůstatek odpadu, který sem byl vyvezen při stavbě jezdeckých kasáren. Výsadby na stávajících navážkách by neskýtaly záruku růstu pro nové dřeviny,“ uvedl Zdeněk Fišer, náměstek primátora.

Vícepráce si vyžádají navýšení ceny díla

Veškerý tento materiál musí být odvezen na skládku a nahrazen vhodnou zeminou. Navíc došlo v průběhu letošní zimy k pádu stávajícího zděného oplocení na jižní straně mezi botanickou a farskou zahradou, které musí být rekonstruováno.

„Tyto vícepráce si vyžádají navýšení ceny díla, jsou přesně specifikovány v předloženém a redukovaném soupisu prací a činí 370 tisíc korun,“ dodal Zdeněk Fišer. Rada města doporučila na poslední schůzi Zastupitelstvu schválit v této výši rozpočtové opatření.

Ve výběrovém řízení na zhotovitele stavby loni zvítězila firma Stavby Krejčí, která předložila nejvýhodnější nabídku 3,616.144 Kč. V minulém roce bylo v rámci rozšíření Botanické zahrady Petra Albrechta podle plánu profinancováno 1,388.194 Kč, pro letošek je v rozpočtu města schválena na dokončení této investiční akce částka 2,280.000 Kč zahrnující stavební a archeologický dozor s cenou 50.000 Kč, který byl sjednán v souladu s podmínkami přidělení dotace. Město totiž získalo na rozšíření zahrady příslib dotace z Operačního programu Životního prostředí ve výši jednoho milionu korun.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace