Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Komunikace bude v zimě udržovat prostějovská A.S.A. TS

15.10.2013
Komunikace bude v zimě udržovat prostějovská A.S.A. TS

Autor: profimedia.cz

Popisek: Sněhová kalamita, ilustrační foto

Rada města Prostějova schválila plán zimní údržby místních komunikací statutárního města Prostějova na období od 1. listopadu 2013 do 31. března 2014. Zimní údržbu komunikací v Prostějově zabezpečuje společnost A.S.A. TS Prostějov.

Informoval o tom web města Prostějov. "Plán zimní údržby je zpracován tak, aby v prvním pořadí důležitosti byly zprovozněny úseky místních komunikací, na kterých je vedena městská hromadná doprava, včetně hlavních tahů městem na komunikacích ve správě města, dále úseky chodníků s velkou frekvencí pohybu obyvatelstva, některé zastávky MHD včetně odklizení sněhu ze zálivek zastávek," vysvětlil Jiří Pospíšil, první náměstek primátora.

Minulá zima znamenala pro město vyšší výdaje

Následně jsou ve druhém a třetím pořadí důležitosti zprovozněny ostatní komunikace, chodníky, aleje, přechody pro chodce a ostrůvky. U chodníků vychází pořadí důležitosti z potřeb obyvatelstva k zabezpečení přístupu k zastávkám MHD, na vlakové a autobusové nádraží, k nemocnici apod.

Zimní údržbu komunikací v Prostějově zabezpečuje společnost .A.S.A. TS Prostějov na základě smlouvy pro správu, provoz a údržbu městského majetku a zajišťování dalších veřejně prospěšných služeb. "Na odklízení sněhu počítáme také se zapojením pracovníků na veřejně prospěšné práce, bude se jednat především o chodníky u domů s pečovatelskou službou a u nemovitostí, které jsou v majetku města," podotkl Jiří Pospíšil.

Minulá zima znamenala pro rozpočet města neplánované zvýšení nákladů na údržbu, zatímco se počítalo s třímilionovou částkou, ve skutečnosti činily 5,6 milionu korun. "Od ledna do dubna došlo ve třech případech ke kalamitním situacím, kdy v průběhu dvou dnů napadlo až dvacet centimetrů sněhu. Z důvodu mimořádných klimatických podmínek byl proti plánu prodloužen termín zimní údržby do prvních dubnových dnů. Poslední zásah zimní údržby probíhal o velikonočním víkendu, kdy napadlo patnáct centimetrů těžkého sněhu," připomněl Jiří Pospíšil.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace