Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

V Prostějově místo nového parkoviště jen rozšíří stávající

05.09.2013
V Prostějově místo nového parkoviště jen rozšíří stávající

Autor: archiv

Popisek: Ilustrační foto

Odbor rozvoje a investic byl informován ministerstvem financí, že je pro statutární město Prostějov blokována dotace ze státního rozpočtu až ve výši 6,3 milionu korun na akci „Parkoviště u sportovního areálu v Prostějově na sídlišti E. Beneše“.

Informoval o tom web města Prostějova. Odbor rozvoje a investic na základě této skutečnosti připravil projektovou dokumentaci a požádal o vydání územního rozhodnutí. Při územním řízení však došlo k odvolání zástupců obyvatel sídliště ke Krajskému úřadu Olomouckého kraje.

 "V současné situaci tak je velmi nejisté, zda dojde k vydání stavebního povolení na parkoviště u sportovního areálu. Vzhledem k této situaci, kdy může město Prostějov pozbýt případnou dotaci, navrhujeme náhradní variantu požádat o dotaci z ministerstva financí na řešení parkování v rámci projektu regenerace sídliště E. Beneše. Parkoviště bude sloužit zejména obyvatelům sídliště, kde je kritický nedostatek parkovacích míst," vysvětlil Zdeněk Fišer, náměstek primátora.

Podle předběžné informace poskytovatele dotace by tato varianta měla být možná. V rámci poskytnuté dotace z ministerstva pro místní rozvoj probíhá revitalizace jižní části sídliště. Pro tento projekt je zajištěno stavební povolení a je uzavřena smlouva o dílo na základě již ukončeného výběrového řízení. Tím jsou splněny podmínky přidělení dotace z ministerstva financí.

Město počítalo v původní variantě s rozsahem investice na vybudování nového parkoviště ve výši 7 milionů korun. Státní dotace měla pokrýt 90 procent nákladů. "Vzhledem k tomu, že ve variantě severní části sídliště se bude jednat pouze o rozšíření stávajícího parkoviště, investice bude nižší. Počítáme s čerpáním dotace ve výši 4,5 milionů korun, spoluúčast města bude ve stávající výši deseti procent, tedy kolem půl milionu korun," dodal Zdeněk Fišer.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace