Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Dotace z EU umožní rekonstrukci prostějovských odborných učeben

10.08.2013
Dotace z EU umožní rekonstrukci prostějovských odborných učeben

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Eura, ilustrační foto

Zastupitelstvo města Prostějova schválilo přijetí dotace Evropské unie z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Střední Morava na projekt Rekonstrukce učeben pro výuku přírodovědných předmětů na prostějovských základních školách.

Informoval o tom web města Prostějova. Cílem projektu je celková rekonstrukce a modernizace patnácti odborných učeben na šesti prostějovských základních školách. Jedná se o ZŠ Palackého, ZŠ Melantrichova, ZŠ Majakovského, ZŠ Kollárova, ZŠ E. Valenty a Reálné gymnázium a základní školu města Prostějova. Předmětem rekonstrukce a modernizace jsou odborné učebny sloužící k výuce přírodovědných předmětů fyziky, chemie, přírodopisu a zeměpisu.

"Stavební úpravy budou zahrnovat zásahy do podlah, datové rozvody, rozvody pro napojení kanalizace a vody, nové slaboproudé rozvody, rozvody elektřiny, síťové propojení od katedry učitele k jednotlivým lavicím žáků, doplnění zatemňovací techniky oken, bude provedena úprava povrchů. Co se týče vybavení, v odborných učebnách dojde k pořízení demonstrační tabule s pracovním multimediálním místem, klasické a interaktivní tabule. V rámci projektu budou instalovány lavice v provedení pro daný typ učebny a pracovní stoly v chemické laboratoři," vysvětlila Ivana Hemerková, náměstkyně primátora.

Celkové předpokládané maximální způsobilé náklady činí 15 milionů korun, přičemž výše evropské dotace prostřednictvím ROP je schválena ve výši 85% z výdajů projektu, tedy přes 13 milionů korun.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace