Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vražda v Bedihošti: Museli jsme se před ním v ložnici zamykat. Tak dlouho couvali, až padl výstřel

13.11.2017
Vražda v Bedihošti: Museli jsme se před ním v ložnici zamykat. Tak dlouho couvali, až padl výstřel

Autor: TV Nova / repro

Popisek: Ubohý vrah: „Když jsem tam vstoupil a řekl jsem mu nazdar, tak najednou od něho slyším: Vypadni! Prostě jsem to nabil, natáhl jsem ten úderník a střelil jsem ho do toho pravýho spánku," přiznal se loni k vraždě Antonín Pospíšil.

Kam až mohou vést dlouhé roky neřešené spory a to, když člověk drží ústa a agresorovi neustále ustupuje? Tragédie z hanácké Bedihoště ukázala, že až k vraždě. MF Dnes přinesla zpověď ženy, která se stala obětí antické tragédie a během chvíle přišla o dva nejbližší, otce i manžela. I přes soucit se zlomenou ženou musíme říci, že vyústění tragédie bylo zcela zbytečné a že byla celá řada okamžiků, kdy šlo zatáhnout za záchrannou brzdu.

K tragédii došlo loni v březnu. Stala se v jednom z řadových domků, ve kterém žily pohromadě dvě generace. Hana Pospíšilová a její manžel a také její otec, který před pár lety ovdověl. Radostné soužití to ale nebylo, naopak. Starší z mužů druhou rodinu týral, šikanoval a často se uchyloval i k násilí. V manželovi Hany Pospíšilové jednoho dne „bouchly saze“. Po jedné roztržce šel  a nelegálně drženou pistolí otce zastřelil. Před policií se nijak neskrýval, po činu se sám udal a na kriminalisty počkal v kuchyni. Dnes si ve vězení odpykává třináctiletý trest. 

Táta mě hodil na radiátor a škrtil mě

To, že se starší muž ke své dceři a její rodině choval hrozně, potvrzuje v MF Dnes i starosta  obce Jiří Zips: „Já jsem ty hádky slyšel, tu ustavičnou šikanu. S Ludvíkem nikdo nevyšel, sprostě nadával i mně,“ prohlásil. 16. března loňského roku v domku došlo k další hádce, otec nemohl najít noviny, což ho rozčílilo a zlost si vylil na své dceři: „Hodil mě na radiátor, vrazil mi koleno do břicha a začal mě škrtit,“ popisuje. Její manžel nebyl v okamžik hádky doma: „Když jsem mu po návratu řekla, co se stalo, popadl pistoli a tchána usmrtil,“ uvedla pro MF Dnes Hana Pospíšilová. Její manžel se v obci těšil velmi dobré pověsti. Natolik dobré, že se za něj chtěla obec dokonce zaručit a požadovala například, aby se dostal na Vánoce domů. Nepodařilo se, soud měl na jeho čin jiný názor, šlo prý fakticky o popravu. Starý muž neměl sebemenší šanci se bránit. 

Naše štěstí tátu dráždilo

Podle Hany Pospíšilové se její otec změnil hlavně poté, co zemřela její matka: „Vnoučata měl táta rád, ale po smrti maminky se všechno změnilo. Začal na mě podivně žárlit. Oba nás sekýroval a ponižoval. Přitom před chlapama o mně říkal „naše malá“. Museli jsme se před ním v ložnici zamykat. Uprostřed noci třeba lomcoval klikou a za dveřmi se chechtal. Byla to hrůza. Dráždilo ho naše manželské štěstí,“ vyprávěla pro MF Dnes. Ačkoliv jí zabil otce, svého manžela neopustila: „Tonu pořád miluju. Udělal to pro mě, aby mě ochránil. Můj otec byl tyran a my mu léta uhýbali a utíkali před ním sem na ranč. Když mě tehdy otec surově napadl, v manželovi bouchly saze. Nemělo se to stát, to je jasné,“ řekla MF Dnes. S manželem stále plánuje společný život: „Tentokrát mi Tondu na Vánoce jistě domů nepustí jako loni. Bude mi smutno. Před Štědrým dnem ho pojedeme do Břeclavi se synem navštívit.“

 

To by nám na dědině dali!

Zcela zbytečná tragédie, chtělo by se říci. Proč vlastně žila Hana Pospíšilová s otcem, který ji takto ponižoval a týral? Vždyť nebylo nic jednoduššího, než ze společného domu odejít a konfliktům se zcela vyhnout. Bohužel, i v tomto případě zvítězily falešné ohledy a také to, že Hana Pospíšilová dá zřejmě příliš na to, co se o ní bude říkat: „To by nám na dědině dali, že jsme dědka nechali na holičkách! Vždyť rodiče zvedli barák na patro pro mě!“ 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace