Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Už to prasklo. Skandál při udílení Sportovce roku. Jde o nepřítomnou Kvitovou

23.12.2016
Už to prasklo. Skandál při udílení Sportovce roku. Jde o nepřítomnou Kvitovou

Autor: Archiv

Popisek: Petra Kvitová

Slavnostní vyhlášení výsledků novinářské ankety Sportovec roku 2016 proběhlo 22. prosince v hotelu Hilton Prague. Deset nejlepších sportovců, tři nejúspěšnější kolektivy, trojice nejnadanějších juniorů a Sportovní legenda převzali svá ocenění v přímém televizním přenosu vysílaném na programu ČT1, který moderoval Libor Bouček. V 58. ročníku odborné ankety Sportovec roku, vyhlašované Klubem sportovních novinářů, přispělo svými hlasy celkem 233 žurnalistů.

KrajskéListy.cz měly možnost hovořit s lidmi ze štábu, kteří se jednomyslně shodli na podivné dramaturgii celého večera. „Například kamera měla jasný pokyn zabírat Dvořáka z ČT, tedy ještě letos generálního ředitele a zároveň sportovního manažera a majitele agentury Česká sportovní Černoška. Ti museli být na obrazovkách pravidelně. Ale co Kvitová, to jste si nevšimli?!" uvedli s podivem našemu redaktorovi.

Odpověď na otázku je jednoduchá. Prakticky během celého večera totiž nepadla řeč na pořezanou a přepadenou českou tenistku Petru Kvitovou. V pátečním deníku Blesk jí sice mnoho sportovců přálo brzké uzdravení, ale ani jeden z nich toto neřekl během přenosu.

„Měli prostor, večer byl dlouhý, možná až moc, ale co si vybavuji, určitě měli své příležitosti, jak tuto otřesnou událost popsat, jak vysvětlit lidem, co se stalo, ale neudělali to. Důvody mohou být ledajaké. Nechtěli kazit záběry na Černoška s Dvořákem, nechtěli kazit celkovou atmosféru. Ale my jsme to považovali za skandální, že k tomu takto přistoupili, proto jsme vám to chtěli takto předat," dodali dále.

Snímky z letošního Sportovce roku

Titul Sportovec roku 2016 získal po desetileté nadvládě žen olympijský vítěz Lukáš Krpálek. Nového krále českého sportu korunoval předseda Klubu sportovních novinářů pan Zdeněk Pavlis společně s generálním ředitelem České televize panem Petrem Dvořákem.

V nejlepší desítce se objevily čtyři zástupkyně něžného pohlaví a obsadily následující příčky. Třetí místo a zároveň ocenění nejlepší sportovkyně – žena roku 2016 získala vítězka Světového poháru v biatlonu Gabriela Koukalová. Celkově pátou příčku vybojovala tenistka Karolína Plíšková. Dále následovala rychlobruslařka Martina Sáblíková na šesté pozici a na deváté příčce bronzová oštěpařka Barbora Špotáková.

Nejlepším kolektivem roku 2016 byly opět zvoleny tenistky České republiky, které znovu obhájily vítězství nejen v této anketě, ale také v prestižním Fed Cupu. Druhou příčku získal bronzový čtyřkajak z letních olympijských her. Bronzový stupínek vybojovala ženská biatlonová štafeta. Za "zlaté holky" hovořil na pódiu především trenér Petr Pála. Ten do kamery pozdravil „Péťu“ a to bylo vše. Je přitom zřejmě, že myslel právě poraněnou Kvitovou.

Petra Kvitová po odchodu z nemocnice již vystoupila před novináři.

Té mimochodem lékaři prognózují minimálně šest měsíců dlouhý „dištanc“ od sportu.  

Foto: SportovecRoku.cz

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .  

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace