Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Myšičko myš, pojď ke mně blíž! Hlodavci řádí v Intersparu

24.05.2013
Myšičko myš, pojď ke mně blíž! Hlodavci řádí v Intersparu

Autor: Státní zemědělská a potravinářská inspekce

Popisek: Myš v Intersparu v Prostějově

Státní zemědělská a potravinářská inspekce nechala uzavřít prostějovský Interspar. Dva dny se v něm pak namísto nakupujících proháněli deratizátoři a lovili myši. Nedávno měl stejný problém Interspar ve Zlíně.

Inspektoři nechali prostějovský obchod uzavřít v úterý 21. 5. odpoledne. „Inspekce při kontrole nalezla ve skladu i na prodejní ploše exkrementy hlodavců a potraviny poškozené požerem, ve skladu byla také nalezena uhynulá myš,“ řekl pro Krajské listy.cz. mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Stopy po řádění hlodavců se našly i v regálech mezi cukrovinkami a potravinami pro děti.

Kromě uzavření obchodu inspekce nařídila i likvidaci všech potravin, které hlodavci okousali nebo pokáleli. Místo nakupujících proto do obchodu nastoupili deratizátoři a úklidová četa.

Myší kauza baví město

V Prostějově se zpráva velmi rychle rozkřikla. Námi oslovení lidé si z ní ale dělali vesměs srandu. „No co už, nakupovat tam budeme dál. Mně myši ani nevadí, ale manželka, ta kdyby nějakou viděla, tak by asi vyskočila až nahoru na regál,“ řekl pro Krajské listy.cz Jiří Novotný z Prostějova.

„Já se tam teda bude více rozhlížet, jestli mi něco neběhá pod nohama. Myši nenávidím. Jsou nechutné,“ uvedla starší žena, která do Intersparu chodí nakupovat pravidelně.

Omluva

„Společnost se svým zákazníkům za vzniklou situaci omlouvá,“ řekl novinářům Aleš Langr, mediální zástupce SPAR ČOS.

Myši uzavřely Interspar také ve Zlíně

Před týdnem nechala Státní zemědělská a potravinářská inspekce uzavřít kvůli myším Interspar ve Zlíně. A dokonce hned dvakrát za sebou. Poprvé 14. května. Následovala deratizace a odstranění zboží, které hlodavci poškodili. Při kontrole hned druhý den se ale ukázalo, že to bylo málo. V regálu se stolními oleji inspektoři našli živou myš.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace