Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Jak chránit obyvatele Prostějova před zloději a násilníky? Pomůže kamera

20.05.2013
Jak chránit obyvatele Prostějova před zloději a násilníky? Pomůže kamera

Autor: Magistrát, Prostějov

Popisek: Operační středisko MP Prostějov

Husovo náměstí a jeho okolí nepatří mezi ty nejlepší adresy v Prostějově. Lidé, kteří tu žijí, nebo velmi frekventovaným místem občas procházejí, mají strach z místních Romů, přibývá tu krádeží a vloupání do domů. Na radnici přemýšleli co s tím, a nakonec se rozhodli, že pomůže jiné umístění jedné z kamer Městské policie.

Radní Prostějova kývli na přemístění kamerového bodu na Husově náměstí. Kamera se přesune na budovu školy. „Hledali jsme možnost, jak zvýšit bezpečnost v této lokalitě a jedním z preventivních kroků je přemístění stávající kamery na místo, z něhož zabere větší prostor," uvedla pro Krajské listy.cz náměstkyně primátora Alena Rašková.

Je načase, že město něco udělá pro větší bezpečnost na Husově náměstí a v jeho okolí. Shodli se na tom pro Krajské listy.cz náhodně oslovení obyvatelé Prostějova. „Já tam vždycky jenom profrčím, jen abych byla pryč. Z některých týpků, kteří se tu poflakují celý den, mám docela strach,“ uvedla mladá žena.

Jde o velmi frekventovanou lokalitu, kde se pohybují zejména chodci z části ulic Dolní a Šárka, kteří tudy procházejí na hlavní a autobusové nádraží.

Dvě desítky krádeží a vloupání

Ze statistik prostějovské policie vyplývá, že právě v místě, které dnes kamera nezabírá, se dějí nekalosti. Za poslední tři roky celkem 21 skutků - vloupání do domů, krádeže a jedno vloupání.

Prohození kamery město přijde na zhruba 380 tisíc korun a mělo by k němu dojít do konce letošního září. Prostějov také uvažuje o umístění kamery i v prostorách městské tržnice.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace