Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Společně pro Přerov: Dobře utajená tenisová hala

01.03.2013
Společně pro Přerov: Dobře utajená tenisová hala

Autor: Přerov

Popisek: Znak Přerova

Už loni v listopadu se radnice domluvila s podnikatelem Huťkou z TK Precolor na výstavbě nové tenisové haly v Přerově. Nikdo nic neoznámil občanům (nevěděli o tom ani zastupitelé, alespoň ti opoziční).

Jediné jednání stavební úřad inicioval dopoledne, to asi proto, aby nemohli lidé přijít. Přerovská radnice také pro jistotu za celou dobu nebyla schopna oznámit věc médiím, aby se veřejnost dozvěděla, co se chystá.

Potichu bylo odsouhlaseno skácení více než 100 stromů se směšnou náhradou – vysázením dřevin v Kramářově ulici i výstavba haly v záplavovém území a před okny lidí bydlících v Kosmákově a U rybníka. Že by se politici chtěli seriózně bavit s občany, slyšet jejich názory a snažit se o nějakou dohodu v zájmu veřejnosti, nikoliv v zájmu kamarádů z tenisového klubu, k tomu nedošlo.

Vlastně, jeden docela děsivý pokus tu byl v září v ZŠ U tenisu. Učebna plná „najatých“ příznivců nové haly dala okamžitě na vědomí, jak se asi bude projednávání odvíjet.

Pokud promluvil někdo z občanů bydlících v okolí, za odměnu se mu dostalo pošklebků, neuctivých poznámek nebo výsměchu. Klaka to hrála na ušlechtilý boj proti drogám, sport pro mládež apod., aby vzápětí vyšlo najevo, že to s onou péčí o mládež nebude tak horké (holt tenis není zrovna pro chudší děti).

Nevadí ani to, že v sousedství je hala Spartaku, která asi zůstane nevyužitá. Zájmy veřejnosti opět prohrály.

(Zdroj: spolecneproprerov.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace