Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Tak to se nevidí: Ministr zemědělství vyvezl děti traktorem, porušil u toho zákony a sám se prozradil fotografiemi

09.12.2014
Tak to se nevidí: Ministr zemědělství vyvezl děti traktorem, porušil u toho zákony a sám se prozradil fotografiemi

Autor: archiv

Popisek: Ministr zemědělství Marian Jurečka hospodaří na rodinném statku v Rokytnici na Přerovsku.

Extrémně zajímavou diskusi vyvolal lidovec Marian Jurečka, který spolu s ministrováním údajně řídí rodinné polnosti. Na svém Facebooku uveřejnil fotografie, jak při cestě z cukrovaru svezl své děti traktorem. Což je podle silničního zákona zakázáno. Jurečkovi to ale nevadí.

„Pane Jurečko, líbí se mi Vaše početná rodina a nechci Vás kárat. Ale v rámci objektivity: exministr Žák jel ve vlaku na černo a ne poprvé. A Vy zase ne poprvé vozíte malé děti v zemědělských strojích.  Měl byste jít příkladem, a když už, tak se tím nechlubit. Je to jako Miloš Zeman s kouřením. Špatný příklad," napsal Jurečkovi fanoušek Josef Svoboda. A ministr vzápětí reagoval: „Pane Svobodo, muj tatinek nas jako kluky vozil v zemedelske technice a byl to ten nejlepsi priklad jak nas motivovat zustav v zemedelstvi. Ja dnes delam to stejne. Vidi a znaji vsechny prace, idealni proto, aby je ten obor zajimal i v budoucnu, znam z vlastni zkusenosti."

Jenomže tím to neskončilo. Diskutující se rozdělili ve smyslu rčení všichni proti jednomu. Autor původní výtky, Josef Svoboda, však taky pokračoval. „Takže porušujete předpisy. Až někoho budou policisté pokutovat, myslíte, že mohou argumentovat jako Vy? Jste něco více než ostatní? Tak se jako zákonodárce zasaďte o změnu zákona a pak je vozte," napsal. Traktor obecně patří mezi zvláštní vozidla a podle silničního zákona (§48, odstavec 4) ve zvláštním motorovém vozidle nesmějí být přepravovány osoby mladší 15 let.

„Zákon by neměl ohýbat nikdo. Ani v dobrém úmyslu. Ani pán, ani kmán," dodal Antonín Pokorný. Lidovec Jurečka ještě stihnul uvést, že není víc než ostatní. ParlamentníListy.cz v jeho souvislosti před několika týdny uvedly, že spolu s Pavlem Bělobrádkem patří mezi nejvíc absentující členy sněmovny a velmi sporadicky se účastní hlasování. Poslanec a ministr zemědělství Jurečka tak hlasoval pouze u 32,8 procent případů. Jeho šéf, předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, z tohoto měření vyšel stejně špatně: 39,5 procenta.

 

Napište autorovi tohoto článku na ');

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace