Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Czech Point: Vhodný i na zloděje

26.03.2013
Czech Point: Vhodný i na zloděje

Autor: Czech Point

Popisek: Logo Czech Point

Od pondělka mohou Přerované využívat další místo služby Czech Point. Samozřejmě to není zadarmo. Investice do Czech Pointu se v Přerově počítá na desítky milionů korun. Město si od služby překvapivě slibuje i to, že na radnici ubude krádeží.

Přímo na radnici na Masarykově náměstí v Přerově vznikla nová recepce Czech Point. „Lidé zde získají výpisy z katastru nemovitostí, rejstříku trestů, obchodního rejstříku a podobně. Po matrice na Horním náměstí a úřadu v Bratrské ulici jde o třetí místo s touto službou, kterou magistrát pro své občany pružně zajišťuje,“ řekl pro Krajské listy.cz tajemník přerovského magistrátu Jiří Bakalík.

Kromě návštěvy kanceláře Czech Point se nabízí také možnost získat výpisy v elektronické podobě. Musíte ale mít aktivní datovou schránku.

Pořádně drahá služba

„Je to něco málo do sto milionů korun a je to nejvyšší částka ze všech investičních akcí města, a totálně zbytečná. Pokud by měla ušetřit část městských úředníků, a tudíž peněz nás všech, řekl bych budiž. Už vidím, jak si přes ten internet babička vyřizuje poplatek ze psů nebo stavební povolení,“ řekl obyvatel Přerova pro prerovskenoviny.eu.

Ubude krádeží na radnici

Přerovská radnice vidí přínosy využití a další rozšíření služby Czech Point pozitivně. „Kromě výpisů získají lidé i další informace. Například o tom, jestli se právě na radnici nachází primátor. Jako další praktické hledisko nové recepce vidím i to, že průběhu posledního roku tady byli úředníci ve svých kancelářích opakovaně okradeni,“ uvedl pro Krajské listy.cz vedoucí organizačního oddělení kanceláře primátora Zdeněk Daněk.

Název Czech Point je akronymem slov Český Podací Ověřovací Informační Národní Terminál. Projekt se od roku 2007 snaží o redukci nadbytečné byrokracie.  

Milan Glista

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace